Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz NandorHUN #77666 üzenetére

    Érdekes dolgok ezek.
    Nálam az ilyen ErP és társai nincsenek bekapcsolva (ha bekapcsolom, lőttek a WoL-nak...), mégsem világít semmi USB (se bill, se egér, se tuner) :DDD
    Ráadásul úgy van beállítva, hogy bill-re felkelti a gépet, de egérre nem, szóval ez is vegyes.

    Legacy USB Support sem kell, hogy bekapcsolva legyen. Az igazából akkor kell, ha CSM modullal Legacy módban bootol a gép, addig legyen USB, amíg be nem tölt valami drivert, pl. egy legacy módban bootolt WinPE. Ha nincs bekapcsolva, akkor pl. egy syslinuxos boot menü alatt nincs billentyűzet. Meg egy legacy "Speciális lehetőségek" alatt sincs :DDD
    De magában az EFI-ben attól még mennie kell, mert az pont nem legacy :)

    Az amire figyelni kell, az az XHCI Mode.
    Ha Enabled-en van, akkor végig USB3 módban megy, ami azért problémás, mert pl. a billentyűzetek, egerek inkább csak USB2 talán USB1 eszközök (és nem mennek, legalábbis nálam).
    Ezért rakták be a kétfajta Auto opciót.
    A Smart Auto a bekapcsolásnál visszább vesz az USB verzióból, hogy működjenek ezek az eszközök is, de restartnál már NEM. Talán a reset esetén megint, de nálam nem ment megbízhatóan a billentyűzet, nem mindig tudtam belépni az EFI-be. Folyton áramtalanítani meg, eh...
    Ezért jó a sima Auto, az garantáltan minden indulásnál elérhetővé teszi ezeket az eszközöket.
    (Azért kapcsolható egyáltalán, mert a bootidőt minimálisan növelik, de ennyit nem ér :DDD )

    Persze az EFIbe belépésen ezek már nem segítenek :(
    A jövőben esetleg érdemes kimenteni a profilt az EFI-ből, sőt, én még ki is írtam azokat a beállításokat, amire nem biztos, hogy 2 nap után emlékeznék.
    Meg persze EFI módban rakd fel a Win-t. Ja és xHCI Mode Auto :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák