Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz kisapa #53761 üzenetére

    Ha kikapcsoltad a hibernálást, akkor biztosan nem működik a gyorsindítást.
    Kikapcsolt hibernálás esetén nincs hiberfil.sys (vagyis felszabadul 4-8-16giga hely a bootmeghajtódon), és emiatt nem tudja leálláskor hova menteni magát a rendszer. Ennek végeredménye pedig, hogy a gyorsindítás sem értelmezhető, mert nincs miből visszatöltődnie.
    Egyébként igen, jól látod, nem érezhető különbség a gyorsindítás ki/be kapcsolt állapota esetén.
    Nekem SSD-n van a rendszer, és, ha nagyon stopperrel mérném, akkor talán tizedeket tudnék mérni, hogy hamarabb betöltődik-e, vagy sem.
    De a bootidő csak egy töredéke a gép indulásának.
    Ott van a gép bekapcsolásától a rendszer bootolásának megkezdődéséig tartó idő, ezt sem tudja a gyorsindítás befolyásolni.
    Utána kis karikák pörögnek, ez az a rész, amin a gyorsindítás esetleg hozhat valamit. De mivel ez anélkül is 1, max 2mp, nem jelentős a különbség.
    Végül pedig a felhasználónév, jelszó beírása után eltelt idő megint állandó, mert itt már a felhasználói szoftverek betöltődése történik, amd csataliszt, steam, origin kliens, ésatöbbi. Ezeken sem változtat a gyorsindítás.
    Ez még ssd-n is eltarthat akár 1 percig is (és szerintem ebben lassab a rendszer, mint a win7 volt).
    Én akkor tekintem úgy, hogy bebootolt a rendszer, amikor bejött minden, és a HDD led lenyugodott.

Új hozzászólás Aktív témák