Új hozzászólás Aktív témák

  • bopeti98

    őstag

    Sziasztok!

    Én eredeti, boltban vásárolt OEM-es Windows 7-et frissítettem Windows 10-re, még nyáron. Akkor aktiválta is magát.
    Ma újratelepítettem a laptopot. A frissítés Windows 10 Home 64 bites rendszerre történt, így a Microsoft telepítő készítőjével ( [link] ) is Windows 10 Home 64 bit telepítőt írtam ki a pendrive-ra.
    Fel is ment, de az aktiválás nem sikerül. Azt írja hogy a "Az aktiválási kiszolgáló megállapította, hogy a megadott termékkulcs blokkolva van."
    Ez most így mégis mi akar lenni? Mindenki azt harsogta még pár hónappal ezelőtt, hogy frissítés után a Microsoft generál egy egyedi azonosítót a gépemről amit elment a saját szerverére, és innentől kezdve minden újratelepítés után automatikusan aktiválja magát.
    A laptopban a frissítés óta semmilyen hardveres változtatás nem történt. Minden a régi benne.
    Akkor most miért nem aktiválja magát a Win 10? Vegyem elő a Windows 7 lemezemet, azt telepítsem föl, és majd arról frissítsek újra Win 10-re? Természetesen mondanom se kell hogy ebben az esetben nem fogok újra frissíteni, hanem maradok a 7-nél.

Új hozzászólás Aktív témák