Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz trialboj #133006 üzenetére

    Igen, meg le lett írva világosan az előző válaszban, hogy ha jelenleg GPT a lemez és nem akarod törölni a teljes lemezt, akkor a jelenlegi állapotában nyilván UEFI-s telepítés kell, aszerint kell bootolni a telepítőt és az UEFI kezdetű boot eszközt kell kiválasztani, nem a "simát" és nem Legacy/CSM mód szerint kell telepíteni, ami utóbbihoz értelemszerűen MBR kell, illetve a teljes lemez törlése ha jelenleg GPT.

    "2 meghajtó van benne a C és D az A meghatjó particiója, a gond az, hogy mikor töröltem a C volume-ot az install menüben, töröltem a mellé kreált 3 150MB-os volume-ot is, talán itt rontottam el,"

    Ha a megtartani kívánt D meghajtó egy másik (???) fizikai lemez ("B"), akkor annak nyilván semmi köze ahhoz, hogy az "A" lemezen mi történik, a "B" MBR/GPT-e, törölve van-e vagy sem, meg akkor maga az eredeti felvetés sem teljesen világos, hiszen a telepítésnél szükség esetén értelemszerűen csak a célmeghajtót kell törölni, nem minden csatlakoztatott meghajtót...
    + Ha 2 db fizikai lemez van és az ilyen elkerülése a cél, akkor a másikat a telepítés idejére biztos ami biztod alapon le is lehet tiltani az BIOS/UEFI-ban, vagy akár fizikailag leválasztani, bár ha megfelelően - lásd az előző válaszban leírt, linkelt instrukciókat - történik a telepítés, akkor nem feltétlen muszáj.
    Ha 1 db fizikai lemezről van szó GPT partíciós sémával és azon belül a D meghajtó megtartása a cél, akkor meg az előtte lévő lemezterületet kell csak törölni, azaz a korábbi C-t és a rendszer számára létrehozott kicsi partíciókat, majd az ott létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és tovább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák