Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz amstro555 #70374 üzenetére

    Az miért van, hogy nem hajlandó USB-ről boot-olni a notesz?

    Szerintem azért, mert ahhoz alapvetően a legacy BIOS-féle CSM bootolás kell. Meg ha jól rémlik a linuxok bootolásához is. Persze attól függ, hogy hogy van megformázva a pendrive, mert ha jól rémlik már a Rufus is képes UEFI kompatibilis boot pendrive-ot kreálni, de legbiztosabb, ha a bootolás idejére CSM-re állítod a gépet.

    CSM

    Másrészt nekem volt már olyan laptoppal dolgom, amin szintén windóz 8 volt és csak úgy tudtam kikapcsoltam a secure bootot, ha a windózból léptem ki az UEFI-s BIOS-ba. Szánalmas, de így volt. Mondom és ha nincs windóz, akkor nem tudsz bebootolni semmit? LOL

    Meg egyes BIOS-okban még Microsoft marhaság is van, mint opcionális booteszköz. Az nem tudom mire jó, ennyire nem ástam magam bele. Én örülök, hogy legalább a saját gépem nem UEFI-s.

    Van egyéb módszer?

    Van, átküldöm az isot, ha érdekel. 64 bites vagy 32 bites kell?

  • King Unique

    titán

    válasz amstro555 #70374 üzenetére

    A 8.1-hez az az MCT kell, amit innen lehet letölteni. Mert van külön MCT a 10-eshez is, amit innen. De egyébként az ISO-fájl letöltéséhez és a telepítési adathordozó elkészítéséhez vannak egyéb opciók is, amik ugyanúgy használhatók W8.1 esetében is. Ha a boot mód jól van beállítva, a megfelelő boot eszköz van kiválasztva és a pendrive-ra is megfelelően lett kiírva az ISO, akkor annak márpedig bootolnia kellene. Az újabb laptopoknál pedig eleve nincsen matrica rajta a termékkulccsal, hanem az UEFI-be van "égetve" és a Windows is onnan olvassa ki. Illetve ennek köszönhetően a rendszer is automatikusan beaktiválódik.

    (#70376) cocka:
    A CSM mód inkább a W7-nél lehet szükséges, mivel az az UEFI-s bootolást nem támogatja teljes körűen. Főleg laptopoknál okozhat ez gondot (példa). Ellenben a W8.1 már rendesen támogatja az UEFI-t, a W10 meg pláne. A Linuxokat szintén lehet EFI módban bootolni és telepíteni. Max. egyes disztróknál a Secure Boot kikapcsolása fontos, mert nincsen digitális aláírások. De pl. az Ubuntu, Mint és Fedora esetében az is OK.

    (#70375) Directors:
    Hogyan próbáltad átkonvertálni? Ahhoz eleve a DiskPart kell, vagy esetleg manuálisan törölni az ablakban az összes partíciót, ha engedi. De mindkét módszer destruktív, vagyis törlik a partíciókat és az adatokat! Adatvesztés nélkül csak külső programok tudnak dinamikus lemezt alaplemezzé konvertálni (példa). Viszont azok rendszerint fizetősek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák