Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz < CyberBob > #14021 üzenetére

    Na ja az erőszak nem vezet jóra. Maga a modernui se lenne hülyeség még desktopra se, ha nem ilyen lenne, egyáltalán nem! Meg lehetett volna csinálni rohadt jóra és igazából nem is kellene annyira sokat változtatni rajta, vékony a választóvonal a mi a franc ez meg a hűdejó között.
    Kategorizálható lenyíló menük amikből normál módon nyílnak meg az alkalmazások, csak mellette ugyanilyen színes szagos élő csempe ikonokkal, plusz részletes testre szabhatósággal, jobb gomb/egyéni ikon hozzáadása/mit indítson mi legyen a neve, mi legyen az ikonja. Máris cserélném le még a rainmetert is, de így továbbra is ő lesz a segít a bajban szuperhős.
    Az asztalról kitettem a sajátgép ikont a kezdőképernyőre az külön téglalapot csinált magának de nem tudom hogy milyen logika alapján keletkeznek ezek. (A sajátgép is minek lenne kint alapba hiszen most a telepíthető programok helyet a marketplace felé megyünk mint a linuxba, hogy ne a neten keresgéljünk hanem egy központi adatbázisban). Oda az új téglalapba melléhúzom a total commander ikonját, na van valami rendezettség :D de ahogy elindítom akkor ugye visszadob az asztalra mert hogy ez desktop app. Miért kell 2 felé bontani a dolgokat hogy most ez csempe ez meg desktop app? Ez csak nekem érthetetlen, hogy miért nem tud simán megnyílni akkor az is teljes képernyőben, vagy simán a mui felett? Tényleg újra kell írni az összes létező programot hogy kompatibilis legyen ezzel a metróval?
    Az egész furcsa hogy tényleg olyan, mintha két külön rendszer futna egyszerre amik egymással nem teljesen kompatibilisek és állandóan váltogassál ide-oda. Majd akkor lesz jó ha minden programot újraírnak és beletesznek a marketplacebe? Na ne. Egyszerűbben nem lehetett volna megoldani? De biztos hogy igen. Ebből megint az van hogy a programok jórészét nem írják át vagy sokkal később, és akkor az ms megint mutogat a többi fejlesztőre hogy ők dolgoznak 1000el, vista óta 2 évente újraírják a teljes rendszert és arról nem tehetnek hogy mások nem meg stb.

    icons: csak úgy kezdtem hogy ott meg rohadt nagy káosz lesz rövid időn belül ha nem 3 programot használsz, mivel nem lehet őket rendszerezni. Ezért említettem a keresőt, egyébként ugye eszembe se jutna programindításra használni. A start menüben csak egy plusz a kereső ami tényleg nagyon jól kiegészíti, na de amellett ott úgy rakom sorba az ikonokat, úgy rendszerezem mappákba vagy bármi ahogy csak akarom.

    Ha meg tudomásul kell vennünk hogy az egyszeri felhasználóknak van és kész punktum, akkor meg tényleg csak az van amit < CyberBob > mond, legalább ennyit tettek volna meg. Reméljük majd fejlődik az egész, aztán vagy jó lesz vagy még rosszabb egyelőre tényleg egy szóban tudom összefoglalni: furcsa.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák