Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #54715584 #37015 üzenetére

    Ha a rendszergazdai fiókommal indítom, akkor nálam is lassabb mint egyébként, mert betöltődik AIDA64, Secunia, HDSentinel stb. Az SSD sokat dob rajta egyébként is. Másrészt nincsenek fent rajta játékok, és minden felesleges sallangtól mentes. Régebben azért sem volt lassú, mert alvómódba ment le mindig ameddig a szobámban volt, de most odaadtam Nagymamámnak, hogy nézzen rajta RTL Most-ot stb, és mivel a macska szeret a billentyűzeten mászkálni, csak felébresztené a gépet. Ha a Nagymamám fiókja van használatban, na akkor a leggyorsabb, mert nem indít el sem HDSentinelt manuálisan, sem AIDA64-et. A merevlemezt amin a Vista volt, azt is a macska miatt vettem ki belőle :D Szóval csak a 64 GB-os SSD van, így ha a házon ugrál a macsek akkor sincs gond.

    Hetente kb egyszer lefrissítem amit kell, illetve hát értesülök az ilyen dolgokról mint asztali Skype stb, amúgy az én fiókomon manuálisan indítom el a HDS-t és az AIDA64-t amikor már betöltött a rendszer.

    Korábban Office 365 volt rajta, de a megváltozott körülmények miatt feleslegessé is vált, így előbb Mozilla Thunderbird lett felrakva, aztán mégis a Windows Live Mail-t tettem alapértelmezetté, mert a nagyszülőknek azt egyszerűbb kezelni (önmagában a frissítés miatt is), illetve IE 11-et indítanak el, aztán ráérnek rajta híreket olvasni. Védelemnek Norton AV 2014 + Agnitum Outpost Firewall PRO van tiltó módban, betanítva. Szóval jó kis konfig erre a célra, ja még HD-ben Youtube-ozhatnak is, bírja simán a konfig :)

    Szerk: Ja igen CCleaner, meg Norton Utilities 15 van fent.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák