Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peace

    nagyúr

    válasz Peace #8285 üzenetére

    Na most néztem youtube videót és ez olyan játékoknak ad HDR-t, ami eredetileg nem rendelkezik támogatással. De engem nem ez a része érdekelne. Windows 10-ben ugye bekapcsolva kell lennie folyamatosan a HDR kapcsolónak, ezáltal mindent HDR-ben mutat a Win. Win 11 tud ilyet, hogy SDR-ben megy és amikor HDR képes játékot indítok a tv-n, akkor automatikusan engedélyezi a HDR-t? Vagy itt is folyamatosan bekapcsolva kell lennie? :F

  • Geth

    addikt

    válasz Peace #8285 üzenetére

    Én a következőket szűrtem le, majd valaki kijavít:

    HDR bekapcsolása után lehetőség csak az Auto HDR bekapcsolása.
    A különbség egy HDR=on+AutoHDR=off és egy HDR=on+AutoHDR=on között, hogy előbbi csak egy statikus intenzitásértékkel igazítja az SDR tartalmat (meglepően sok esetben tré lesz a végeredmény és nem lesz tőle HDR), addig az utóbbi esetben a képet elemezve, dinamikusan (a képet elemezve) "keveri fel" az SDR tartalmat (esetenként pozitív, más esetekben negatív minőségérzet-változást produkálva).

    Automatikus váltás nincs, nyilván egy eleve HDR tartalomhoz nem nyúl bekapcsolt állapotban sem, szóval az "Auto" nem erre vonatkozik.
    Továbbra is úgy látom, hogy egyes játékok képesek HDR-be váltani akkor is, ha a Windows-ban egyáltalán nincs bekapcsolva, illetve van olyan játék ami tudja a HDR-t, de csak akkor ha eleve HDR-be váltasz előtte (így viselkedik pl. a youtube is a böngészőben).

    Más: nekem mixelve vannak a monitorok, van egy HDR képes és egy másodlagos SDR monitorom. AMD-vel párosítva perpill választanom kell: vagy megy mindkét monitor SDR-ben, vagy csak az elsődleges megy, és akkor be tudom kapcsolni a HDR-t.
    Utánaolvasva a mixelt szcenáriónak is mennie kéne, egyelőre lehet matatni HDR tartalom fogyasztás esetén :((( Más találkozott ilyennel és meg tudta "javítani"?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák