Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz Teasüti #7027 üzenetére

    Én nem régóta használom (talán 2 hete), igaz nem frissített változatot, hanem szűz telepítésről. Első benyomásom, hogy sokkal fapadosabb, mint a Win 10. Kicsit még kiforratlan a koncepció.
    Ahogy látom a fő cél az volt, hogy egyszerűsítsenek, és egységesítsenek a kinézeten, de szerintem kissé túltolták a dolgot elsőre.
    Látszik, hogy arra törekedtek, hogy multi platform OS-t hozzanak össze, ami később rugalmasan tud illeszkedni akár egy tabletre, egy laptopra, okos eszközökre, vagy PC-re.
    Kompatibilitásban, driverekben, funkciókban, működésben 99%-ban ua. mint a Win 10, szóval ilyen téren nem lesz gond.
    Na de az az 1% az pont ami biztosan éppen hiányozni fog, a sava-borsa a dolognak ahogy mondani szokták. Nagyon sok apró változás van, ami hiányzik a Win 10-hez képest. Apróságok, de amikor keresed őket, és nincs, akkor bosszantó.
    Ami a legszembetűnőbb változás az a dizájn, pl. a tálca/start menü átvariálása. Ez szubjektív ugyan, de szerintem egyértelműen visszalépés az elődhöz képest.
    Összességében jó-jó, de még nem az igazi. Mondjuk úgy ha a Win 10-est vesszük 10/10-nek a 10-es skálán, akkor a Win 11, most olyan 8,5 szerintem.
    Ha még finomítanak rajta, fejlesztik, akkor rövid távon 10/10 lehet belőle.
    Amúgy a Win 10 licenc kulccsal simán frissíthető és újra is telepíthető a Win 11.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák