Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #14874 üzenetére

    Mi külső ügynökséggel kezeltetjük az adwords fiókjainkat (hosszú évek óta, tehát nem hiszem, hogy ferdítenének a tapasztalataikon), akik elég sok partnerrel vannak kapcsolatban. Amikor mi is bérelt webshop felé mentünk el, akkor kis túlzással könyörögtek, hogy ne az UNASt válasszuk (sajátból pedig a magento-t ne). Az tény, hogy árban nem egy súlycsoport a két webshop: UNAS 12k+áfa / év, a shoprenter legolcsóbb megoldása meg 5k+áfa / hó. Viszont a különbség egyrészt a supportnál jelentkezik, másrészt a SEO-val kapcsolatos dolgokban. Amikor volt némi problémájuk például az UNAS termék linkjeivel, a kolléga megkereste a fejlesztőket, normális hangnemben leírta, hogy mi a baj, mit kéne csinálni, hogy jó legyen, válaszul gyakorlatilag elküldte a fenébe fejlesztő, hogy nekik ne mondja meg senki, hogy mit és hogyan kéne fejleszteni. Szóval az UNAS fejlesztőjének elég nagy lelke van és ha bármi problémád van, akkor egyből felveszi a sündisznó állást és személyes sértésnek veszi a kérdéseket. Idővel általában megcsinálja/kijavítja a hibákat, de ez eléggé nehezíti a kommunikációt. Plusz ugye az UNAS jóval kisebb cég, mint a Shoprenter, ami ebben az esetben nem feltétlenül előny.

    Alvállalkozón keresztül volt rövid ideig UNAS alapú webshopunk is, amibe bele tudtam nézni, de számomra az admin felülete katasztrófa volt, így annyira nem is akartam már velük foglalkozni. De olyan apróságok, mint pl. a templatek esetén is árnyalt a kép: mobilos felület van, responsive nem igazán, nálam az eszközökön van görgetni kell horizontálisan a teljes asztali nézetet vagy mobil nézet van. Plusz akkoriban voltak olyan dolgok, amik nem feleltek meg a magyar jogszabályban foglaltaknak, de ezeket lehet azóta javították.

    Mi végül a Shoprentert választottuk. E-mailben leírt dolgokra nem állítom, hogy mindig azonnal reagálnak, de telefonon mindig segítenek. Van ingyenes csoportos képzésük is több szinten, ha valakinek az kell. Persze itt is vannak elb*szott dolgok, pl: egyből a legelején az, hogy egyesével kell letiltani az összes országot, ahova nem akarsz szállítani, az béna, de a többi részével én elégedett vagyok.

    Shoprenternél hátránynak azt mondanám, hogy kicsit nyomulósak: rámentek erre az időzített email "bombázásra" az elején. Kértem ajánlatot tőlük, csináltam próba webshopot, aztán jöttek a levelek, meg az ajánlatok, ahol elég vastagon fogott a ceruza, mindenáron a gold csomag felé akartak terelni, holott abban lényegében nem sok hasznos funkció volt számunkra a silverhez képest. Végül a funkcionalitása meggyőzött és megy a Silver csomag azóta is. Viszont nem is engedik el teljesen a kezedet. Időnként felhívnak, hogy minden rendben van-e, hogy állunk, elégedettek vagyunk-e, van-e valami problémánk, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák