Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz sonar #14428 üzenetére

    Ok, akkor menjünk bele:)

    Jellemzően az alábbi esetek vannak:
    1. cég olyan kicsi, hogy azt se tudja mi az a mysql, meg riport, majd a programozó ingyé kiszed valami adatokat, de még az se nagyon kell, elég látni, hogy mennyit számláztam ki, mennyi volt a kiadás, ehhez meg mysql is alig kell. Az adatbázis faék egyszerűségű.
    2. cég olyan méretű, hogy van saját dedikált erőforrása (még ha ez csak egy programozó munkakörén belül is van, nem pedig külön kontrolling osztály, meg adat bányászok stb...) az sql-ből adatok kinyerésére valamilyen SQL IDE-n keresztül. Jellemzően ekkor már az adatbázis se faék egyszerűségű, előismeretek szükségesek az adatok kiszedéséhez.
    3. cég olyan nagy, hogy tényleg saját osztálya van a riportolásra, vagy legalábbis komoly erőforrás áll a rendelkezésére a folyamatos adatbányászathoz - ezt hívják BI-nak, Business Intelligence-nek.

    Egyik jellemző esetbe sem illik bele az, hogy valaki majd magának kattintgat össze valami riportokat, mert az eleve feltételzi, hogy az adatbázis faék egyszerűségű, mivel ez a magamnak összekattingatok valamit, valami univerzális eszközzel mindig erősen korlátos szokott lenni, pont az univerzalitása miatt. Ahol a DB van olyan egyszerű, hogy egy ilyen ezsközt nagy nyugalommal, magabiztonsággal lehet használni, ott egyszerűen értelme nincs ilyen ezsközt használni.
    Ahol meg lenne értelme, ott meg a DB komplexitás régen túlnőtt azon a szinten, hogy na összekattintgatok már gyorsan valamit, simán előfordulhat, hogy egy félresikerült query leöli a komplett DB-t percekre / órákra.

    Szóval amit te keresel az elég marginális dolog, nem csoda, hogy senkinek nincs velük tapasztalata. Ettől függetlenül, ha valóban rákerestél, akkor látod, hogy egy létező piaci rés, és vannak megoldások, de hogy milyenek arra magadnak kell rájönnöd.

    Plusz abban sem vagyok biztos, hogy nem-e eleve hülyeséget találtál ki, és nem-e csak egy normális MySQL IDE kellene neked (MySql Workbench, Toad For MySql stb...), amivel ugyan nem katt-katt lesz egy riport, de mégsem egy phpmyadmin-os szopás halom. Másik lehetőség riportolásra, és most lehet sokan felhördülnek az MS Excel 2013-as verziótól és fölfelé. Elképesztő, hogy egy szimpla Excel milyen lazán tud a DB-khez kapcsolódni, és adat sorok milliót, OLAP kockákat, hogy tud kezelni. Szaknyelv ezt hívja Önkiszolgáló BI-nak :)

    Nincs mit.

    Én kérek elnézést!

  • fordfairlane

    veterán

    válasz sonar #14428 üzenetére

    Akadnak segítőkészebbek. Én spec azért nem reagáltam, mert nem ismerem ezeket a komponenseket.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák