Új hozzászólás Aktív témák

  • Prog-Szerv

    csendes tag

    válasz zzolika #17666 üzenetére

    Hát igazából mondanám, hogy wordpress vagy joomla de az sem 10 perc. Programozói tudás nélkül is össze lehet dobni benne weboldalakat de ezt is külön meg kell tanulni, és szerintem egyszerűbb és hasznosabb ha akkor inkább már megtanulsz programozni.... ahogy inferno is írta a html-t nem nehéz megtanulni, szeritnem a css-t sem. Ennyi elég egy statikus oldalhoz, sőt még CSS sem kell ha mondjuk a Bootstrap-pel dolgozol: https://getbootstrap.com/
    Én ezt használom a frontend részhez. Vannak fent példák is, amik egy az egyben kimásolhatsz és gyakorolhatsz velük. Van még esetleg iylen amit mondasz a WIX és társai de azoknak szerintem nincs ingyenes része. És a végére ugye a kérdés az, hogy attól függ, mire kell ez neked? Csak hobbiból elütnéd vele az időt? Vagy weboldalkészítést tanulnál? Esetleg saját weboldalt csinálnál magadnak? Ne adj Isten másnak csinálnál weboldalt? Utóbbi esetekben azt javaslom vagy tanuld meg rendesen mielőtt belevágsz (készülj fel a véget nem érő tanulásra....én 2012-óta csinálom, tanulom, és minden nap tanulok újat és újat) vagy bízz meg valakit. Én személy szerint nem szeretem az ilyen joomla, wordpress és egyéb keretrendszereket, nekem saját keretrendszerem van. Sajnos a joomla, wordpress és társai mindenről szólnak általában csak nem az optimalizálásról, ezért nem kedvelem....és lehet ez most ki fogja verni a biztosítékot de nem is tartom weboldalkészítőnek, web-programozónak meg pláne azokat akik ilyesmivel bütykölgetnek oldalakat, amik aztán 10-15 mádosperces betöltődéssel ilyen 30%-os eredményt kapnak a Lighthouse performance tesztjén....
    Szóval mi a cél? :)

Új hozzászólás Aktív témák