Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Skacok, kis segítséget kérnék. Azért kérdezném meg itt, mert azért ide jár egy két nagyobb koponya, akik jobban bene vannak, hátha tud adni egy két tippet. Meló mellett csinálom az újratervezés dolgot, eddig tét nélküli volt, viszont most kéne irányt választani, sikertelen vizsga esetén szerződéssel stb., szóval nem akarnék rossz felé indulni - oké, nem egy PHD, ahogy az első két kör sem, de na. :B

    A 4 lehetőség:

    - Java programozó (java backend)
    - webfejlesztő (frontend)
    - tesztelő (szoftvertesztelő)
    - rendszerüzemeltető

    Backend nem feltétlenül az én világom szerintem, java főiskolán nem volt épp a kedvenc nyelvem, bár az SQL felfrissítése jó lenne, azt használom egyébként is valamennyire a CRMünk miatt (illetve távolabbi tervekben van a Pythonnal való programozás is)

    Frontend fejlesztés vágna leginkább a mostani profilomba, de ha váltanék melóhelyet, akkor nem biztos, hogy erre mennék. Nagyon sokan mondják, hogy itthon a frontendeseket nem fizetik meg, bár ez valószínűleg főleg azért van szvsz, mert idehaza a WP + Themeforrest template = kész weboldal felfogás van.

    Szoftvertesztelő érdekesen hangzik, elég komplex, talán kamatoztathatnám azt a képességem, hogy képes vagyok valamiben a legapróbb részletekig elmerülni. Ezt a bérlők anno imádták pl: autó leadáskor. :DDD De lehet rosszul értelmezem, hogy mit csinál egy ilyen kolléga. :D

    Rendszerüzemeltető meg olyan meh számomra... Scriptelés, különböző szerverek belövése, üzemeltetése, biztos szép szakma, de ez nekem kicsit idegennek érződik (annak ellenére, hogy a 90-es évek óta magam szerelem a hardvereimet, illetve azokat, amik a cégben szükségesek)

    Valakinek van esetleg tippje, hogy melyik mennyire lehet jó irány? Nyilván nem azt kérem, hogy fogjátok a kezem, csak érdekelne a véleményetek.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák