Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi_zoli82

    csendes tag

    Sziasztok!
    VPN-nel kapcsolatban kérdeznék. VPN szerverként egy MikroTik router szolgál, PPTP kapcsolattal. Jelenleg kettő eltérő szolgáltatónál van lehetőségem tesztelni és próbálgatni a beállításokat távoli asztallal. Addig eljutottam hogy a távoli gép rendben felcsatlakozik a routerre (192.168.88.xx), átjárónak a routert látja (192.168.88.x, WAN IP címnek a sajátomat. Az itthoni belső hálózatomban az eszközök a 192.168.88.xxx címeken csücsülnek. A sebesség ~3/7Mbps (down/up). Nekem az itthoni netem 240/20, a távoli ~30/30Mbps. Miért ilyen lassú a VPN-es sebesség? Illetve hogy a net működik egy dolog, de a megosztott meghajtóimat és a NAS-t sem érem el TC-ből mint hálózati meghajtó. A távoli gépemen böngészőből a NAS-t, és a printszervert is elérem. A távoli gépről a saját itthoni gépemet és eszközeimet tudom pingelni, a MT-et a távoli gépről winbox-al elérem a belső IP-ről. Nem értem miért nem tudom mindkettő irányból a gépeimet elérni, és hogy miért nem látom a hálózati meghajtóimat. Az itthoni gépről sem érem el a távoli gépem meghajtóit. Az itthoni gépemen is megcsináltam a VPN-t, de a helyzet semmit sem javult. A kapcsolat nem szakad meg, stabil. A ping idők egész jók, kevés a 70ms feletti csomag. Van ötletetek mit kellene csinálnom? Mindkettő gépen Win7 x64 Ultimate van, természetesen mindkettő vezetékes kapcsolattal. Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák