Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Gambito #65568 üzenetére

    elsore nezz reviewet, mi fer el a hazban.

    360as radibol mennyire vastag oke. jellemzoen ket Alphacool 360 XT (45mm vastag) jo ar/ertek aranyu.

    3080bol olyan kell, amire felmegy a vizesblokk. EKnak van cooling configuratorja, tobbi gyartonal utananezes kell. CPUra monoblock felesleges, barmelyik AM4 huto megteszi.

    tartalynak jellemzoen D5 tartalyok jok. ahhoz a hazhoz van disztroplates tartaly kombo is, ami szep, de cserebe nagyon draga.

    merev csovet arul par gyarto csatlakozokkal, egyszerubb egy gyartotol beszerezni. blokkonkent ket csatlakozo kell. 2x2 (radiatorok) + 2 (cpu) + 2 (gpu) + 2 (tartaly + pumpa, erre meg 2 ha kulon vannak)

    opcionalisan fill es drain port, utobbi egy T elagazas, 2 csatlakozoval (be/ki a loopnak) es egy G1/4male-G1/4male konnektorral es egy csappal (plusz egy lezaro porttal).

    folyadek: erdemes a cso gyartojatol venni olyat, ami oke. ekkora rendszerhez 2 liter jellemzoen jo, esetleg harom ha biztosra akarsz menni es valamennyi elmegy atepitesnel.

    ha elsore csinalod erdemes valami csovago cuccot is beszerezni, nagyon sokat segit.

    ez igy leirva kb 750 eur saccperkabe.

    elore felesleges rendelni, egyben mindent beszerezni ott az aquatuning.de vagy az ekwb webshop.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Gambito #65568 üzenetére

    Hasonló cipőben járunk. Én is most tervezem 1. vízhűtésemet.
    Ahhoz képest, hogy 1. rendszered elég magasak az igényeid. Ne aggódj ez nálam is így volt/van. Első vizes rendszernek azt javasolják a szakavatottabbak, hogy érdemes először csak a cpu-t vizezni. Ez logikusnak hangzik, könnyebb egy olyan rendszert építeni amiben egy alkatrész van bevizezve. Érdemes időt rászánni, hogy nehogy eláztasd a rendszert. Én személy szerint segítséget fogok kérni az első összerakásban profitól...

    Kezdésnek nekem ezt az oldalt ajánlották: [link] Első körnek itt megtudod "építeni" a vizes rendszered és kapsz egy végösszeget is. Az általad választott ház ráadásul benne van a rendszerükben! Elég jó házat választottál! Amikor én nézegettem házakat több külföldi oldalon is ezt ajánlották legelőször, vagy a legjobbak között emlegették a Lian Li 11d-t. Sajna nekem nem jött be ez a ház, vagy volt olyan ami jobban tetszett, de jó választás! ;)

    Árakról meg annyit, hogy én saccra azt mondom ~250-280K -ból megvalósítható a cpu, vga blokkok, 2 radi, tartály, pumpa, csövek + csatlakozók, víz + még pár apróság ami közbe derül ki, de azok már nem lesznek akkora tételek (ebbe a gépházat nem számoltam direkt). Kicsit felfelé kerekítettem, ezt magamnak is így szoktam kalkulálni, hogy ne fussak ki a keretből.

    Előre nagyon max azt vedd meg amit nagyon jó áron tudsz beszerezni, mást nincs értelme. A mai informatikai világban kb. napról napra, hónapról hónapra változnak a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

  • DigitXT

    félisten

    válasz Gambito #65579 üzenetére

    EU-n belül vannak, ha jól tudom, semmit nem kell rászámolni, csak
    a végén a szállítási költséget (szerintem alap, hogy nem nettó árat
    mutat a webshop, a helyi ÁFA játszik, ami ugye csakis kisebb lehet
    mint a legjobban teljesítő EU tagállamban, azaz nálunk hehe).:R

    Ui: több részben akarod össze rakni, de azért merev csővel. Hát...
    (És mindezt árérzékenyen: szerintem elsőre simán meg lehetne a
    hagyományos megoldást húzni olcsóbban, és később megépíted
    olyanra, amilyenre most képzeled, ha már tudod, mi-mennyi-miért.
    Nyilván anyagi bukó van az egyes iterációkon, de ezt teljesen nem
    lehet megúszni. Blogokból felkészülhetsz, hogy milyen hibákat ne
    kövess el: ez nem jelenti, hogy más hibákat nem fogsz elkövetni.)

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz Gambito #65582 üzenetére

    Jó, de annak meg mi értelme? Ott áll a cucc, és nézegeted. Ennyi erővel
    félre tehetnéd az árát is addig, mire megvennéd egyben: olyanokat lehet
    megszívni, hogy a kinézett alkatrész nincs raktáron, ki tudja mikor jön.:D
    Az ilyen különösen vicces akkor, ha ott a fél rendszer, a másik fele sehol.

    Amúgy én csak szállításiköltségre otthagytam az Aquatuningnál ~50K-t
    az évek során: ha elsőre tudom a tutit, és egyben szállítják ki 5K-ért?:C

  • DigitXT

    félisten

    válasz Gambito #65598 üzenetére

    Én inkább nem ajánlanék semmit, nem véletlen offolok. Nem követem napi szinten a témát... Persze órákig el tudnék "beszélgetni" róla (de nem lenne, aki elolvassa).

    Jónak számít-e a DDC? Attól függ. Mi a cél? Erősnek erős, meg nem túl drága, és viszonylag megbízható, ám nem kifejezetten halk... Nem mindegyik szabályozható le normálisan egyszerű feszültségcsökkentéssel, maxon meg igen hangosak.:R

    Sajnos nem fekete-fehér a történet, hogy "x" az jó, "y" meg rossz. Az EK-nak pl. a gyári hibás blokkjai kifejezetten sz*rok. De az se minden termékük, csak néhány...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák