Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz KAMELOT #60713 üzenetére

    Igen, az a terv, hogy a 9900K kupak nélkül meghűtöm közvetlen vízzel. De előbb saját szememmel akarom látni, hogy működőképes és jobb, mintha a blokkot ráteszem kupak nélkül. (olcsóbb procin tesztelve).
    Neten nincs túl sok infó erről, és a többsége nem túl biztató.
    "Cucc"-ot gyártatni kell CNC-vel. Berendeltem / vettem 3-4 féle blokkot, hogy csak a talpat kelljen legyártani hozzájuk. Igen meglepődtem, mikor itt a topicban írták, hogy manapság szinte minden blokk közép-befecskendezős módon működik. Jet sugar meg hasonló fantázia neveken.

    (#60714) Ribi
    Olvastam/néztem der8auer véleményeit. Én nem szeretném csiszolni a magot, mert úgy gondolom a kupakot egyszer vissza kell majd helyezni és akkor hiányzik az a tized mm is.
    A magot semmivel nem akarom bekenni. Megy rá a közvetlen víz.
    Valahol olvastam egy intel tanulmányról, aminek az volt a lényege, hogy a "sima" víz nem elég, nagy nyomással kell ráfecskendezni a magra a vizet. Ők kis furatokon keresztül nyomatták. Azt nem írták, hogy mekkora nyomással és mennyit vagy hogy mennyivel jobb.
    Lehet nekem nem is sikerül barkács technológiával, bár vettem D5-nél elvileg erősebb szivatyút is.
    Az a baj, hogy sem modellezni, sem megfigyelni nem tudom a magra fecskendezett víz útját megfelelő eszközök hiányában. Vak kísérletezés.. túlméretezés... ennyire tellik.

Új hozzászólás Aktív témák