Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz TESCO-Zsömle #5454 üzenetére

    De mi van akkor, ha csak amolyan költői kérdés volt?;)

    Vödröt emelni (a spanyolok!;]) ezzel szoktak: ¿

    Rákerestem erre a rotaméterre, de szerintem jó lesz nekem az Aquacomputer-féle, új, nyomáskülönbség alapú mérce is: azt beleraknám a körbe, és benne is hagynám állandóra, ugyanúgy monitorozva, mint a mostanit. Lehet, hogy megkereslek januárban...:R Csak az a baj, hogy ott van még az a szoftverből szabályozható D5 is, meg egyéb apróságok: ha ezeket mind beledobálom a kosárba - mi szem, szájnak ingere:D -, már átlépi az egész a 200€-t. Az meg sok, ahhoz képest, hogy csak azért rendelném, hogy megint méregethessek egy párat.

    Amúgy mi a garancia arra, hogy a párhuzamosítás után a VGA-kon elegendő mennyiségű víz fog átfolyni?:F (Nem fognak túlságosan "izzadni"?:B) Illetve megfordítva: ha mégse lenne olyan "rohadt nagy" az ellenállásuk (ami mondjuk összevethető a többi blokk összesített ellenállásával), akkor mi a garancia, hogy a többi blokk felé menő szakaszon megmarad a megfelelő térfogatáram? Szerk: bugos off.

    Elméletileg az (össz)áramlás növekedhet, de a várható "eloszlást" hasra ütve nehéz megbecsülni, ezért kicsit kockázatos ez a beruházás. Nem? Ez egyébként válasz arra a kérdésre is, hogy miért nem párhuzamosítottam eddig: fel sem merült, mert azt komolyabban meg kell tervezni, a nem kívánt mellékhatások elkerülésére.:R

    Szerk: jut eszembe! Nem is igaz, hogy soha nem párhuzamosítottam korábban!:Y Pl. a két tripla radimat valamikor tavaly nyáron bekötöttem párhuzamosan (két TESCO-s locsolócső Y-elosztóval:DDD), de semmi mérhető javulást nem tapasztaltam.:( De azért úgy maradt amúgy a MO-RA 3 érkezéséig: ártani nem használ alapon.

    [ Szerkesztve ]

  • Pista0001

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #5454 üzenetére

    Minimális felárral megoldható a nagyobb keresztmetszet is, annyi hogy egyedi csatikat kell gyártatni esztergályossal. Félreértés ne essék, nem akarlak rábeszélni. Ízlésről nem lehet vitatkozni. :R

Új hozzászólás Aktív témák