Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gold90

    tag

    válasz Gold90 #49316 üzenetére

    egyszeru pelda.
    van 7 szoba amik sorban egymasba nyilnak.Legyen bent 40fok.Te a hidegrol bemesz (-10)
    az elso 3 szobaba tudsz hot felvenni.de a maradek 4ben mar nem.sot mivel mozgas kozben energiat termelsz meg te futot a kornyezeted.Nem igy van a fizikaba ?

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Gold90 #49316 üzenetére

    Az elméleted több sebből vérzik, legtöbbre a fórumtársak már rávilágítottak. Az analógiád egyébként azért se stimmel, mert a 40C-os szobában nem tudsz hőt leadni, ugyanis az emberi test ~36°C-os. Ha a környezeted megközelíti vagy meghaladja ezt az értéket, a felesleges hőt vízveszteség és párologtatás kombinációjával adod le (izzadsz). Ha ez sem megy, túlhevülsz és meghalsz.

    A kártyák masszívan párhuzamosítva vannak, a vizet pedig látszólag két D5-ös kergeti sorba kapcsolva. Az 50W-ot és olyan 8-9m emelőmagasságot jelent a D5 1500l/h-s vízhozamához.

    A szűk keresztmetszetet a csatlakozások jelentik, de igazából, ha a radi képes ennyi hővel emgbirhózni, akkor az egyetlen dolog, amire ügyelni kell, az a szoba hőterhelése lesz, ahova a gépet vagy a radiátort teszik.

    Sok dolog van a számítógépek vízhűtésében, amire a józan paraszi ész nem vezet rá. A méret az oka. Olyan ez, mint a távirányítású modellek. Nem a játékok, hanem az igazi modellek, amik 60-100km/h-s sebességre is képesek.

    Van a varázslónak konkurenciája, nem is gyenge: Aquatuning, Caseking, Aquacomputer, EKWB, Watercool, Alphacool... Mindegyiktől rendelhetsz közvetlenül és az ajtódig jön a csomagod.

    Ali nem feltétlenül a minőségi termékek tárháza...

    Vízhűtésben nem tudsz "nagy nyomást". Önmagában a legerősebb mainstream szivattyú 0,45bar nyomást tud. Ha ezt sorosan kötöd, akkor a kettő együtt ad 0,9bar-t. Ha párhuzamosan, akkor marad a nyomás, de a térfogatáram duplázódik. Volt erre egy fasza kis ábrám, talán meg is találom...

    A legtöbb alkatrész egyébként -de a radiátorok egészen biztosan- 2bar-ra vannak nyomáspróbálva.

    sz: Megtaláltam. Ez egy rögtönzött "fojtási" diagram, ami az adott szivattyú-konfiguráció teljesítményét adja meg:

    Az ábrán Laing D5 szivattyú(k) szerepelnek a különböző fokozataikban egyedül, vagy sorosan kötve. A DDC-k (3db) párhuzamosítva lettek.

    Az alábbi diagram pedig azt ábrázolja, hogy mennyit változtat egy szivattyú karakterisztikáján az utángyártott tető. Halmozottan igaz ez a DDC-re, ami rendelkezik megfelelő motorerővel, de a gyári tető (sárga vonal) nagyon visszafogja:

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák