Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laraxior

    titán

    válasz MCGaiwer #41063 üzenetére

    Hűteni akarsz, vagy szépségszalont nyitni?
    Tudod.. Autó és autó között is van különbség, bár mindkettő elvisz Aból Bbe.. csak a hogyan a nem mindegy, és azt kell megfizetni... :)
    Aki nem tudja megfizetni, azok járnak busszal :))

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Bakus

    tag

    válasz MCGaiwer #41063 üzenetére

    Nem írtad miket terveztél a rendszerbe de a 400+ eurót sokallom. Írhatnál részleteket hátha tudunk segíteni az ár lejjebb faragásán.

    [ Szerkesztve ]

    "A víz örök, de a gép változik"

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz MCGaiwer #41063 üzenetére

    Én vegyes módon építkeztem, de nálam nincs tuning, és a hőmérsékletekre sem gerjedek.
    Először alu radiátorokkal akartam, hogy még olcsóbb legyen, de erről végül letettem. Nekem így a radik jelentették a legnagyobb kiadást. Két full réz radi önmagában 36k volt, pedig csak 30-asak.
    Csatlakozók vannak az Ebayen Kínából, tapasztalatból tudom, hogy ugyanaz a minőség, mint bármelyik, amit európai boltban veszel. Főleg, hogy szerintem egy sorról jönnek.
    Én pumpát is Ebayről rendeltem, de előtte jó alaposan körülnéztem, melyik jó. Én SC600-at vettem, abból is az erősebbet. Van belőle kisebb fordulattal is. Hátránya, hogy saját szabályzója nincs. Előnye, hogy erős, és nagyon halk. Vannak róla fent videók is a neten. Tényleg nagyon jó pumpa. 5k.
    Tartállyal is tudsz venni SC600-at, úgy még jobban jársz. Én nem használok.
    Blokkok: Én ezekből is kínait választottam. Ezek nyilván nem veszik fel a versenyt a profi megoldásokkal, nincs jetplate, talán nincs is annyi borda, de küllemre teljesen jól néznek ki, és azért nem rosszak a hőmérsékletek. Egyik univerzális CPU, másik univerzális GPU blokk. 5k/db.
    Cső: a radikkal együtt vettem Todynál, illetve nála vettem még csatlakozókat. Vettem még hátlapi merevítőt a CPU-blokkhoz, illetve műanyag alátéteket. Csatlakozók azért kellettek, mert 90 fokosakkal tudtam szépen elférni, és csak egyeneseket vettem Kínából. Csövet nem leletem az Ebayen úgy, hogy megérje.
    Ezen felül vettem egy DC-DC konvertert a pumpához, vettem egy feszültség és egy PWM alapú szabályzót, az ellenállásaik (amivel a hőmérsékletet mérik) a felső radi bordái közé lettek betolva. Ezek egyben 22k körül vannak
    Folyadék nekem desztvíz és alkohol. 2k.
    Ventilátorok: 2 megvolt, a 230-as és a 140-es bitfenix. Ebből utóbbi a 140-es radin van, és PWM-es. Nem erre szánták, de egészen jól teljesít. Előbbiből viszont eddig fehérem volt, a prjekt miatt feketére cseréltem (4k). Vettem még két Prolimatech Ultra Sleek Vortex 12-t, amit viszont erre találtak ki. Azért ezek, mert ennyi helyem van a házam tetejében. A 240-es radin vannak, 10k/pár.
    Így nekem a deltaT 19 fok játék alatt, úgy, hogy a három PWM ventilátorom egészen minimumon megy (10-20% körül), és az alsó nagy is minimális sebességen. Teljesen hangtalan a gép, i5 Haswell és R9 270X.
    Ez így 87k, amire rájön még posta (2,5k), valamint a tévutak miatt kb. 10k, ez utóbbi természetesen megspórolható.
    Szóval a végösszeg így is nagyon beteg szerintem, kb. 90.000Ft, ha objektív vagyok, ennyit messze nem ér. Ennyiért el kellett volna lennem levegővel vagy a H90 + passzív dGPU kombóval. Ökörnek tartom magam, hogy 2 gyerekes apaként ilyenre ennyit költök, de ha hobbiként fogom fel, akkor hosszabb távon még olcsó hobbi. :)
    Ja, és nincs arról szó, hogy ne tehetném meg, hogy megvegyem a profibb felszerelést, de egyrészt a projekt szándékosan erre irányult, másrészt tényleg nem ér még ennyit sem. Remélem, lassan megjön az eszem.
    Jöhetnek a kaszák-kapák a többiektől. :D

    szerk.: pontosítottam némileg az árakat, még rosszabbul lettem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák