Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz #90933760 #33040 üzenetére

    A kártyát nem az AC vagy az ASUS cserélné, hanem az Aquatuning (bár lehet ezt egymás között az AC-re hárítaná át). Az ASUS biztos nem cserélné, vagy adná vissza az árát, mert a csavaron lévő kis matrica természetesen sérült. De annyit a hotline-s szerint meg tudnak állapítani, hogy a hibát az elázás okozta-e (persze, hogy az, de ezt bizonyítani kell tudni).
    A javítást is úgy csinálta az AC, hogy a garanciaszámlára "Kulanztausch"-t írt (angolra fordítva "goodwill"), ami kb. annyit jelent, hogy nem garanciahibának ismerik el, de most nekem azért kicserélik. Így nem kell vállalniuk a garancia miatti esetleges további költségeket, jelen esetben a VGA árát (amit nekem direkt az Aqua adná, itt a 8. pont, sajnos csak németül találtam. De nekik meg kell egy elismervény a garanciahibáról).

    Erről a blokkról van szó:

    Alphacool NexXxoS GPX - ATI R9 290X and 290 M03 - incl. backplate - black

    Nem az egész vízkör-egységet cserélték ki, hanem csak a 4 csavarral lefogatott fedlapot.
    A vízkör teteje műanyag, a háza fém, csak a matt festés miatt műanyagnak hat.
    Egyébként a kártyára március végén került a blokk, azóta ki sem volt véve a gépből. A képeken is látszik, hogy a blokk eléggé koszos volt, nem volt érintve, ergo működött a gépben augusztusig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák