Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kutya_7

    tag

    válasz #90933760 #26209 üzenetére

    :DDD :R

    Nekem eddig 19K-ba vannak az alkatrészek (DDC ajándék volt, Mo-ra 2 + 4x18-asventi 15K, CPU blokk 4K, cső van, csatik oldódnak folyamat, TARTÁLY HIÁNY VAN DE NAGYON), tehát eléggé LOW BUDGET-es eddig ha azt nézem kellett volna min. 1 SA IB-E Extreme ami TALÁN elég lenne és jó esetben 24K mostanában, de a víztől azért többet várok remélem nem tévedtem... :F

    Kérdés: A tartálynak légmentesen zártnak kell lennie vagy lehet akár tető nélküli is? (csak ugye magasabban legyen mint a pumpa, vagy nem?)

    Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz #90933760 #26209 üzenetére

    Bocsanat ha banto volt amit irtam es erosre sikeredett. Amit leirtal, az nekem is nagyon ismeros szituacio, legen kb ezt eltem meg 2008ban amikor megprobaltam csendes gepet epiteni egy huzott q6600+hd3870 kore. Aztan a projekt egy ev alatt forrott elfogadhatora ki.

    Itt a topikban relative uj vagyok, viszont alapvetoen hutesben phs viszonylatban is van nemi tapasztalatom. Ismerem az iterativ poklot, ismerem amikor semmi nem mukodik es ismerem azt is amikor minden jo csak epp az X alkatresz nem kompatibilis Yal, de mindjart jo lesz. Ez tobb iteracion/heten keresztul es a vegen amit nyer az ember penzben, azt bukja idoben. A leghutesem ket ev alatt allt ossze, az utanna levo finomhangolast is figyelembe veve ezalatt volt ket tapom, harom hazam, harom teljes set ventim (egy felsokategorias haz arabol), harom cpuhutom (ebbol ami maradt az magaban egy felsokozep kategoriaju haz ara), egy extra aftermarket VGAhutom (pedig halk kartyakat probaltam venni amiken elvileg nem kellett cserelni), 3 vezerlopanelem. Plusz socket775rol felig amiatt valtottam el, mert a 6950 15 fokot tolt az eszaki hidon es otletem se volt, hogy hogyan lehetne meghuteni. Es utannaneztem mit veszek es terveztem.

    Viznel is ugy indultam, hogy vagy malmozok mire kulfoldrol ideer az atepito set a leghutomhoz 3 hetet es utanna kezdhetek agyalni, hogy a 4way kiepitesu lapra hogy fog beferni a duplatornyos durvan tulmeretezett borda, az akkor meg 2 videokartya es a cpu mindket oldalara pakolt ram, vagy 5 ev gondolkodas utan vizre valtok. Es igen, nem lett tokeletes:
    - a DCP2.2 hangra kb egy 800-1000rpm koruli 120as venti szintjen van, ami szerintem hangos (itt jon be a kepbe, hogy legen elmentem anno en is addig a pontig, ahol mar a monitor elektronikaja volt a leghangosabb). elvileg itt a topikban a hangosabb DCP4.0at is csendesnek mondjak, haaaat...
    - a haz miatt a jelenlegi 120x45 + 280x30as radi szinte a max (meg egy tetszolegesen vastag 120as bemenne), multigpura ez mar nem lenne eleg
    - 55 fok 750rpmes ventikkel -hazhutesben reszt vesznek, ez bejatszik de tudatos dontes- 120W fogyasztas mellett vegulis elfogadhato, de "omg de durvan hut a viz" olyan 1200rpmtol indul.
    (- a masterkleer cso + EK fitting kombo csak izombol szerelheto)
    Lenne otletem megoldani, de az ugy kezdodne, hogy vegy egy D5ot meg egy lamptron vezerlot (vagy egy PLC alapu atfolyasmerovel/szenzorokkal felvertezett autonom egyseget) es esetleg kezd el hazcseren agyalni, de mar igy is kezd kicsit draga lenni a rendszer. Ha valaki hozzamvagna 300ezret, hogy koltsd vizre, van egy fel orad menne? Siman!:DDD

    Tudom, hogy hobbi, de ettol fuggetlenul szerintem a requirement specificationt, avagy hova akarsz eljutni, mi a cel, nem szabad elfelejteni. Kulonben egy ido utan az ember ahelyett, hogy jol erezne magat csak ideges lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák