Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misu

    aktív tag

    válasz Andie #78 üzenetére

    Hy!


    Sajna nem tudok segíteni..:(

    De Keresd priviben Tangerine -t.
    Ő elég sok mindenhez ért...

    Ha nem is nézi meg, de tanácsokkal biztosan el tud látni!


    Szép napot!

    Bye!

    Bűn az élet.

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Andie #78 üzenetére

    Hát nem tudok sokat mondani, így látatlanban a radiátorra. Elég sok megoldás lehetséges, de sokmindentől függ, hogy melyiket érdemes. Pl. milyen fajta csap tömszelencés vagy valami egyéb, hol folyik, valamelyik csatlakozásnál, vagy a ''tekerentyű'' :DDD tövében, stb. Egyszerűen le lehet engedni a vizet (családi ház), vagy egy komplett háztömbben kellene. Ez utóbbi esetben lehet, hogy célszerűbb fagyasztással cserélni, de ahhoz meg fagyasztó cucc kellene. Van olyan szelep amelyikben kiszerelés nélkül lehet tömszelencét cserélni.
    Ha viszont nem nagyon csöpög, akkor lehet, hogy nem is érdemes bántani, mert használatba vételkor egy idő után legtöbbször eláll magától, az is lehet, hogy elég egy kicsit húzni a tömszelencén, ha nem ezeréves betonkeménységű már benne a tömítőanyag.
    Sajnos megnézni nem tudom, mert messze vagyok, és innen látatlanban nehéz diagnózist is felállítani.

    Ami a gáztűzhelyet illeti, olyat még nem szereltem, de valószínűleg a rózsához vezető útvonalon (a csőben vagy az szelepben) lehet dugulás azért nem marad égve. A hosszú idők során lerakódhatott a gázba kevert szagosító anyag (merkaptán) ami ilyen barna trutymó, kb. olyan mint a lerakódott kátrány a cigis szipkában vagy a pipa szárában. Azt kellene valahogy kipucolni, de ahhoz kissé szét kéne szedni. Persze a gáztűzhelyet érdemes nagyon körültekintően barkácsolni, főleg összerakáskor a tömítésekre figyelni, mert abból könnyen baj lehet, míg a fűtésnél max elázik a lakás és/vagy az alsó szomszéd. :)
    Jó esély van arra is, hogy a lángérzékelője ment tönkre (ha van egyáltalán, mert a nagyon régiekben nincs).
    Ugyan - mint mondtam - még nem nem szereltem ilyet, de gyanítom, hogy hasonlóan működik, mint a boilerekben a hőszabályzó. Van egy zárt csőben valami folyadék, a cső végét melegíti a láng (kis kiálló pöcök a rózsák mellet) ekkor a folyadék kitágul és megnyit egy szelepet és ezzel a gáz útját a rózsához. Ha elfújja a huzat a lángot, akkor kihűl egy perc alatt, és elzáródik a gáz is. Ugyanez van mikor hidegen begyújtod neked kell kézzel nyomni a tekerőt, azaz nyitva tartani a szelepet, amíg fel nem melegszik a csőben a folyadék, és nyitva tartja ''helyetted'', azaz ilyenkor engedheted el a tekerentyűt, és égve marad.
    Na most, ha ez a cső megsérül, kilyukad/eltörik/szétrohad (nem mindenhol olyan vastag, mint amely része a rózsa mellett van, máshol kb. 1 mm lehet az átmérője), akkor a folyadék megszökik, és nem lesz ami kinyissa a szelepet, azaz ilyenkor nem fog égni, csak akkor ha kézzel nyomva tartod.


    Ha ősöreg, akkor lehet, hogy tényleg érdemes cserélni, főleg, ha nem biztonsági lángos (vagy minek hívják azt a lángérzékelő funkciót.)

    [Szerkesztve]

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Andie #89 üzenetére

    :DDD Messze vagyok BP-től. :)
    Na meg a gázkészülékszereléstől is. Bár ha a sajátom lenne azért megpróbálnám, max ha nem sikerül, akkor -> kuka.

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Új hozzászólás Aktív témák