Új hozzászólás Aktív témák

  • Sasu007

    csendes tag

    válasz Misi1980 #322 üzenetére

    Igen, sajnos nem tudom leválasztani a vegyestüzelésűt. Annyiból nem annyira baj, hogy szigetelve van a kazán így nem működik "radiátorként".
    Viszont a fentebb javasolt Siemens csőtermosztát mégsem lesz jó. Mert ha kialszik a vegyesben a tűz, akkor oké, lekapcsol. Viszont ha a gázkazán beindul, a vegyestüzelésű szivattyúja ugyan úgy vissza fog kapcsolni, mert a vegyestüzelésű kazánnál a csőben (amire termosztát fel lesz szerelve) ugyan úgy felmelegszik a víz és így megint mind a kettő szivattyú üzemel.
    Túl nagy próba nem volt még, de volt, hogy ment a gázkazán és bedugtam mellé a vegyesnél lévő szivattyút. Semmi nem történt, nem lett zajos vagy nem remegett be. Próbáltam azt is, hogy a gázkazánnál lévő szivattyút kihúzni, és csak a vegyesnél lévőt bekapcsolni. Mert ugye begyújtás után az amúgy is megy és hogy az keringgesse csak a rendszerben lévő vizet. Ez így nem volt jó, mert a gázkazán marha gyorsan felmelegítette a benne lévő vizet és szerintem a másik szivattyú túl messze volt tőle és nem volt neki elég.

Új hozzászólás Aktív témák