Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz harylmu #7111 üzenetére

    "Én úgy érzem a Java picit elhúzott."

    Bocs, de ezen felröhögtem. A Java-nak van majdnem 10 év előnye a .Net-hez képest (na jó Java 95-ben indult, .Net 2001-ben), miközben a Java eleve mulitplatform nyelvnek indult a .Net pedig windows only-nak.
    Ha így nézed, akkor ha a Java nem lenne akkora szar, amekkora mindig is volt, akkor a .Net labdába se tudott volna rúgni a 2001-es indulása óta. De nem ezt látjuk, a .Net szépen fejlődik, mostanra nagyon komoly ökoszisztémája van, a C# fejlesztők majdnem ugyanolyan keresettek, mint a Java-sok.
    Noha az a 6 év, és run everywhere tagadhatatlanul a mai napig is Java túlsúlyt okoz, mindez azonban nem így történt volna, ha. (hatásszünet)

    Megkockáztatom, a Java mostanra sehol nem lenne, ha a Gugli nem a Java-t választotta volna az Android programozási nyelvének valamikor 2008 végén. Már rég a retyón húzták volna le magukat a Java fejlesztők (értsd átképezték volna magukat más nyelvekre), mára a nyelv valahol a Visual Basic elterjedtségi szintjén tanyázna.

    Az Android jött, látott, győzött, a Java nyelv megmenekült, a Microsoft pedig előre menekült és az OS dominanciájának elvesztésével párhuzamosan azt tette, amit tennie kellett, elindult az open-source világba, az erősségeire koncentrált, köztük a .Net-re és az ASP.Net-re, s a fejlesztőkön keresztül próbál életet lehelni a nem túl rózsásan álló windows ökoszisztémájába.
    Ezért vásárolta fel a Xamarint is ("VS ingyenes lett..." elárulom már több mint egy éve - ha nem kettő - ingyenes) és ami igazán a lényeg, hogy a Xamarint is ingyenessé tette, ami nagy dolog, mert előtte több száz dolláros havi díja volt.
    Így MS most abban reménykedik, hogy ha már fejlesztői ökoszisztémában ilyen erős, akkor a fejlesztők elkezdenek .Net-el, Xamarinnal dolgozni, márpedig ha ez történik, akkor mivel multiplatform fejlesztésekről lévén szó, az appok automatikusan Windows-on is megjelennének. Így ismét életre tudna kelni az MS által mostanra talán visszafordíthatlanul elbaltázott win10, win10 mobile vonalak.
    Sőt havi 40 EUR-t is ingyen ad MS az Azure-jában, ezzel is próbálja a fejlesztőket az ő ökoszisztémájába csalogatni.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák