Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz yash #703 üzenetére

    Dehogyis zavar.
    Csak látszik, hogy hiányoznak alapok. Egy Windows Forms alkalmazást látszólag könnyű összedobni, mert csak feldobálsz egy - két controlt, rányomsz, valami eseménykezelőt összegányolsz, azt csinál valamit, és ez sikerélményt ad.
    Valójában viszont egy Windows Forms vagy WPF alkalmazás eléggé összetett, sok olyan elemet használ, ami nem kimondottan kezdőknek való, egy csomó tudást feltételet. Nem árt előtte velük tisztában lenni. Pl. OOP, osztályok, típusok, metódusok eventek, delegáltak, láthatóság, élettartam stb, ezek a nagyon alap dolgok, amiket jóesetben is hónapokba telik normálisan elsajátítani. Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha beülnél egy ferrariba úgy, hogy előtte még biciklin sem ültél.
    Az, hogy kézzel bekötsz egy eseménykezelőt, az nem gányolás. Inkább még a designeres létrehozást nevezném annak, de egyiksem az.
    Kódba túrkálás??! :D Programozó akarsz lenni vagy mifene, nem kattintgató kisiparos. Én is használom a Visual studio sok kényelmi szolgáltatását, de azért ha elémraknak egy csc-t egy notepadet, meg egy az msdnt, akkor se vagyok meglőve. Az a véleményem, hogy először kell megtanulni designer nélkül létezni, és ha már megy nélküle is, akkor lehet használni. Aztán lehet, hogy akkor meg már hatékonyabban fog menni kézzel a móka.

    Nem tudom, még... elmondod?
    Dehogy mondom. Elmondhatnám 5 mondatban, de azzal nem mennél semmire, max azok értenék akik már amúgyis tudják. Kisregénybe meg nem kezdenék. Vannak jó könyvek ahol sok-sok oldalt szentelnek ezeknek, példakódokkal.

    Thank you to god for making me an atheist

  • norbiphu

    senior tag

    válasz yash #703 üzenetére

    ha tudsz angolul akkor az event, delegate és hasonló nyelvi eszközök ismertetőtjét msnden is megtalálod. vagy ráguglizol, van csomó dotnettel foglalkozó oldal. vagy veszel egy könyvet, ami sose árthat. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Új hozzászólás Aktív témák