Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazo

    tag

    sziasztok,


    vágjunk bele : :DDD

    van három formom: FormStart, FomrOktato, FormHallgato. a start csak egy egyszerű választás két gombbal, hogy oktató vagy hallgató leszel :) és majd az oktatót be is kéne jelentkezteti, de majd csak később. a másik két formon meg egy vizsgáztató rendszer funkcióinak megfelelő szolgáltatásokat bonyolít(ana). azt szeretném megcsinálni, hogy ha a startot maximalizálom vagy elmozdítom a képernyő közepéről, akkor a következő ablak is ott jelenjem meg, ahol a szülő volt, szal ne lehessen észrevenni, hogy különböző formok között navigálok és ugyenez vissza is kéne.

    eddig azzal próbálkoztam, hogy minden form tudja hogy ki a szülője/gyereke, és másoltam a windowstate és a location tulajdonságokat, de amikor a gyerekről visszatértem a szülőre (aki a gyerek élete alatt folyamatosan invisible de él - és a gyerekről való visszatéréskor gyerek meghal, szülő látható), akkor a szülő megbolondult, mert pl nem lehetett normálra venni a maximalizált ablakot. az átméretezhetőséget kikapcsoltam, hogy azzal ne kelljen törődni, de ekkor épp ez jelenti a problémát, mert ha kimegy a hallgató max-ra és visszatértek a startra, akkor a start normális mérete is teljes képernyős :F
    this.WindowState = szülő.WindowState;
    this.Location = szülő.Location;
    this.StartPosition = szülő.StartPosition;
    this.Size = szülő.Size;

    még így sem ment.

    valakinek van ötlete?

    egy másik probléma még ezekkel az ablak elhelyezéses cuccokkal, hogy ezeken kívül van még egy FormEredmények form, amit pedig a szülőjének a közepén szeretnék megjeleníteni miközben a szülő látható de enabled és a tálcán nem kéne hogy megjelenjen az új ablak. :D :D :D

    csupán ennyi nyűgöm van

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

Új hozzászólás Aktív témák