Új hozzászólás Aktív témák

  • Miracle

    senior tag

    válasz Gregorius #171 üzenetére

    Ha írtál már valaha önerőből on-demand lexikai- és szintaxiselemzőt, ez sajna nem a tíz soros ''Hello World'' kategória
    irtam is, es ismerek mukodo valtozatokat is, es tudom, h nem 10 sor, de az ilyen elemzok algoritmusai jol ismertek, ha nehany nap alatt nem lehet egy ilyen hibat normalisan kijavitani akkor alapjaiban van elcseszve (ez, azaz hogy szar a kod egyebkent fel sem merul bennem, mint valos lehetoseg)

    Ez idáig rendben van, csak azt nem értem, hogy melyik balf*** tolta hónapokkal egy stabil változat előtt piacra a VS-t?!
    most erre mit mondjak? cebiten az avalonos microsoftos ember sajnalkozott, hogy a visual studio es a standard XAML design tool (aminek nem jut eszembe a neve) kulonbozo, egymassal nem kompatibilis XAML verziot hasznal a publikus >>BETA<< valtozatban. tehat ami UIt legeneralsz azzal kitorolheted a s****d, hab a tortan, hogy a 3Ds designer(szinten nem jut eszembe a neve) egy 3. verziot hasznal. tehat a kiadott 3 SW (VS2K5, 2d, 3d design tool) 2 teljesen hasznalhatatlan, es igy lett belole beta verzio. ez mar a nocomment kategoria nalam, annak ellenere, hogy az avalon (khm.. wpf vagy valami ilyesmi a relase nev) nagyon utos cucc.

    Kevesebb verzióval kell foglalkozni, ha összeakad valamivel az egyik javítás.
    ezt el tudnam fogadni, ha nem lenne egy halom visual studioval osszemerheto osszetettsegu opensource project, amelyek kifogastalanul buildelhetok current CVS snapshotbol, de mivel van, es nem hiszem hogy a CVS vagy a clearcase ilyen brutalis feature-folenyben lenne a ms verziokezelo rendszerevel (amit egyebkent nem ismerek) ezt az ervet nem tudom elfogadni, marad a hagyomany.

    Ezt majd akkor fogadom el érvnek, ha mondjuk a NetBeans vagy az Eclipse sebességben és memória-hatékonyságban utoléri a Visual Studio-t. Akár a 2005-öst, pedig az nagyságrenddel lassabb, mint a 2003 (szintén ''bug'').
    igazabol nem kell engem gyozkodni a kereskedelmi IDEk elonyeirol :)
    a netbeans egyebkent azert lassu, mert a java swing az 1.5osig nagyjabol pure java, raadasul messze osszetettebb mint a win.forms, de ha igazak a pletykak az 1.6os nativ implementaciot kap windows, es X11 feluletre is.
    Eclipse-el meg nem ertem mi a problema, nalam az remek gyors.
    Es a kerdesem nem az volt, hogy miben jobb a VS mint az opensource IDEek, hanem az, hogy ha mar fizetek erte akkor miert nem kapok olyan szolgaltatasokat, amelyek ha nem is feltetlenul elozik meg, de legalabb nem maradnak el ilyen messze az opensource megoldasoktol.

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Új hozzászólás Aktív témák