Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Neil Watts #1702 üzenetére

    Előszöris szerintem nem kéne var-t használnod ezen a szinten és konkrétan erre a feladatra.

    Console.WriteLine(a);
    -a változó értéke üres string, nincs mit kiírnia (egy sorvégén kívül - WriteLine).

    Console.ReadKey();
    -[link]
    Lásd a metódus dokumentációját. Ez nem azt csinálja, amit szerintem te szeretnél elérni, de amúgysem jól használod.
    Ennek hatására annyit csinál a program, hogy vár 1 db leütésre. Nem kerül be "a" változóba a beírt szöveg/szám, meg semmi hasonló.
    Írj a = Console.ReadLine(); -t helyette. És beolvasás után kéne kiiratni a tartalmát, hacsak nem a beolvasás előtti tartalmát akarod kiírni a változónak.

    Console.WriteLine(a + b);
    - ez konkatenálni fogja a stringet ebben az esetben, mivel string típusok esetén a + operátor ezt jelenti, tehát ha a = "1", b = "2", akkor a + b == "12", nem pedig 3.
    A stringet át kell alakítani a fent már említett módon pl. egy int vagy valamelyik szám típussá, és úgy összeadni őket.

    Olvass sokat az alapokról mielőtt kódot írsz szerintem, vagy nézegess meg egyszerű, működő példákat, ennek én így sok értelmét nem látom.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák