Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz S_x96x_S #30 üzenetére

    Nem valószínű. A Cyberpunk 2077 RT implementációja nagyon limitált. Gyakorlatilag csak felskálázással lehet belőle bármi játszhatót kicsikarni. Ennél a Metro Exodus EE kiadása jobb minőségű RT-t csinál nagyobb teljesítménnyel. Ez nem a hardverek miatt van, hanem szoftveresen szart el valamit a CPR.

    #31 Busterftw : Benne van a cikkben!!!!! A Dirt 5, Far Cry 6, Godfall, Metro: Exodus is RT effektekkel fut. Mi nem érthető ezen? Mi már nem tesztelünk RT nélküli beállítást az egyes játékoknál. Nem értem, hogy mi a gond ezzel?

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Joachim21

    senior tag

    válasz S_x96x_S #256 üzenetére

    A chiplet design sem ugyanazt jelenti itt, mint a CPU-knál. Mennyibel másabb lenne, ha a nagy memóriachip körül tetszüleges számú GPU chiplet lenne, mint ez a mostani megoldás, hogy a cache-t külön gyártják. Nekem ez volt az első csalódás már az AMD prezijében.

    Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

  • Yany

    addikt

    válasz S_x96x_S #256 üzenetére

    > minden szempontból nem.

    Minden számomra releváns szempontból:
    - Nem robusztus (fagyások, black screen issue) több reviewernél is. (40x0 kártyáknál nem reportoltak ilyet, legalábbis nem átfogó feedback-kel).
    - Nincs NVENC, aminek bizonyítottan jó támogatottsága van.
    - Nem jobb a fogyasztása
    - RT-ben alaposan alulmarad még, még az előző gentől is kikap.
    - DLSS még mindig jobb FSR 2.2-nél, bár ez már szinte irreleváns különbség.

    Melóra, játékra, általános elégedettségre perpill még mindig zöld kártyát fognak venni az emberek... amígy nem teszi az árát oda az AMD, ahová való. Mert nem ide.

    > Azért túl sokat látsz bele egy technológiai életgörbe ( ~ GPU chiplet )- egy pontjába ..

    Nem, én csak erről az egy pontról (7900XT és XTX) beszélek, a többi pont majd akkor érdekel, amikor itt lesznek. Most arról beszélek, amit kidobtak, nem egy teljes görbéről és arról, amilyen árat volt bátorságuk mellé tenni. Nem belelátom, hanem ők mutatják: ár, képességek, teljesítmény. Minden ismert, nem kell BELElátni, ha látni a nyilvánvalót.

    > Ha a chipletes technológia a jó irány .. akkor is jó irány marad, hogyha ez a széria nem sikerült annyira egetverően jól.

    Ezt egy másodpercig sem vitatom, sőt támogatom az innovatív hozzáállást, de ami gyenge, az gyenge. Ez már pedig nagyon gyenge. Visszautalnék a HUB vélemnényére, nem fogom azt megismételni, még kritikus figyelemmel kísérve is gyakorlatilag minden szavuk egyezik az én véleményemmel, amikor elemzik a szitut, akármelyik 7xxx-es kártya tesztjét nézed meg.

    > az RDNA3 esetén is elképzelhető majd egy áraigazitás

    És közben az NVIDIA csak bambán néz ki a fejéből. :) Amikor lesznek árigazítások, megint lehet (egy esetlegesen új) véleménye az embernek. Most itt vagyunk mindenki kártyájának kiterítésekor, most alkotva véleményt a most érvényes állapotról.

    Majd mi lesz? Majd meglátjuk. Most így gondolom. Majd meg amúgy... vagy még ígyebb. :D

    szerk.: itt a cikk utolsó kérdését meg is válaszolta ez a debüt:

    ...és szerintem ez most szomorú. Nem jó kilátás a piaci versenyre áhítozóknak.

    #265: Yutani: sajnos pontosan ezt hámozom ki én is a sorok közül.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz S_x96x_S #274 üzenetére

    A különbség a két portfolio között, hogy valahogy az NVIDIAnak szinte mindig sikerül akut helyzetre válaszolni a termékeivel, míg az AMD mindig a jövőre gyúr (fine wine, ugye). Csak abban a jövőben szinte mindig van zöld akut válasz. Ez a gond. Játszhatunk azokkal a görbékkel gondolatban, csak az a baj, hogy a gyakorlat itt játszódik a szemünk előtt. Én pedig abból merítek véleményt és az alapján hozok döntést is. Álmodozást pedig meghagyom a fanoknak. Merthogy amikor majd akut válasza lesz, vagyis kurrens piaci helyzetben lábán megálló termékkel jönnek elő, a pirosaktól sem leszek rest venni valamit, engem a színe nem érdekel, csak az ár/érték, mely érték nálam bőven túlmutat a raszterizációs fps-eken. Most ez (szerintem) nem jött be... nagyon nem. És nem is a termék a bajom, hanem a fent linkelt téma látszólagos negligálása. Mert lehet, hogy iszonyat jó majd a görbe trendje, de pillanatnyilag nagyon úgy tűnik, hogy a chipletes architektúra minden előnyét szépen rövidtávú profitra igyekszik fordítani az AMD. Ennyit látok. Majd amikor más lesz, mást fogok látni.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz S_x96x_S #282 üzenetére

    > Szerintem nem láttál még belülről egy nagy multi céget ..

    Szerintem nem jól értelmezed, amit írok, vagy elfelejtettem magyarul. Az "ezek szerint" kifejezés mögött könnyen felfedezhető a "nem mutatják nyomát a gyakorlatban" mondanivaló, amit ráadásul rendesen körbejártam, szóval ha akarod érteni, akkor érted, amit írok. Természetes, hogy vannak ilyen terveik, a megállapításom egyértelműen a láthatóaknak szólt, utalva arra, hogy szvsz így nem fognak. Remélem, hogy így jobban érted.

    Rádadásul:

    > Emiatt jeleztem, hogy ez egy "pontbéli" értékelés részedről, mivel a változás irányát nem tudod megjósolni.

    Mintha nem is olvastad volna el a gondolatmenetem többi részét. Igen, pontbéli mintavétel, nem is vitatkozom ezzel, ahogy eddig sem tettem. Majd amikor a görbén haladunk és megint lesz mérnivaló (pl. igazítottak a felek az árakon) megint lehet értékelni. MOST ez van, MOST erre ez a fenti a véleményem. Az álmodozást a görbék elmozdulásáról értelmetlennek tartom itt, ahol konkrét termék tesztje és értékelése zajlik, arra ott a találgatós topic. A helyzetet majd AKKOR fogom értékelni, amikor AKKOR lesz AKKORI árakkal és driver-helyzettel. Most itt fenntartom a szük látókörű és multit soha nem megélt véleményem. (de segítek picit, mert ez egy elég fölényeskedő gondolat volt a részedről: láttam multit belülről ;), de szeretném, ha a továbbiakban a személyekre tett véleménnyilvánítást hanyagolnánk, köszi szépen).

    > Remélem igazad lesz és az első nVidia Chipletes GPU -k is ütősek lesznek.

    Azt gondolom, hogy ez részletkérdés, hogy az NVIDIA milyen technikai válaszokat fog adni a chipletes AMD irányra. Amit te pedzegetsz, az a cég gondja, amit én, az pedig piaci kérdés. Természetesen hatni fog közép/hosszútávon a technológiai és architektúrális stratégiája mindkét félnek a piacra is, de azt majd egy termék tesztjének illetve magának a terméknek az értékelésekor ábrándozós offnak gondolom. Attól, mert pl. speciel nekem is bejön a chipletes irány, ahogy ezt fentebb is megírtam már, attól még a 7900-asok piaci pozícionálást mindennek, csak piacszerző magatartásnak nem gondolom és akkor ezt most nagyon finoman fogalmaztam meg.

    #264 Chaser: nagyon valószínűnek tartom, hogy ott, ahol az XTX rámászott a 4090-esre, a legtöbb esetben CPU limit volt. Mert bár jól (sőt néha a 7600-asnál is jobban) pörög a kis 3D cache-es cpu, láttuk már, hogy a 4090-est adott esetben akár egy 7700-as sem pörget ki teljesen. De itt beleszólhat még szintén driver gond, vagy valami specialitás, ahogy pl. a Forza eredmények sem tűnnek igazán normálisnak, legalábbis nagyon meglepne, ha tényleg ennyit bírna egy 7900XT az előző generációval szemben.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Raymond

    félisten

    válasz S_x96x_S #300 üzenetére

    Ez csak azt jelenti hogy az Alza-nal dragak a 4080-asok.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #300 üzenetére

    Nekem 574k-ért tudják Aquáról beszerezni legolcsóbban a 4080-at az nem számít?

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • Alaaf Pi

    aktív tag

    válasz S_x96x_S #274 üzenetére

    Inflexiós pontnál per definitionem ismert a jövő. Ami inkább nem ismert, hogy hol, mikor van inflexiós pont. Illetve utána jön-e újabb valahol, valamikor.

    #313 Abu85: "Mert amíg a többi hardver minden frame esetében átküldi a parancsfeldolgozást a CPU-n, addig az RDNA 3 csak a parancs első megjelenésekor teszi meg, és utána a felvett eredményt elmenti. A következő frame-ben, ha megjelenik ugyanaz a parancs, akkor a driver azt kidobja a parancslistából, és utasítja a hardvert, hogy a tárolt eredményt játssza le újra."

    És mi a garancia arra, hogy mindig ugyanaz a válasz érkezik adott parancsra, kérésre?

    [ Szerkesztve ]

  • Yany

    addikt

    válasz S_x96x_S #609 üzenetére

    > - ez az AMD problémája

    Ez mindannyiunk problémája és mindenkit izgat, aki nem "oldalfüggő", hanem értelmes és korrekt versenypiaci helyzetet vár.

    > - az egyik "értelmezés" szerint Lisa Su idénre megígérte a befektetőknek. És nekik egy kevésbé jó start is jobb mint a csúszás ..

    Láttuk, hogy ez az iNTELnél is bevált. Ja nem, évekre elhúzódó magukratalálás lett a vége.

    > - az ár és az érték nem kőbe vésett .. reszelik még a meghajtókat és ha kell árcsökkenteni is tudnak. Ha tényleg csipletes .. akkor még mehetnek le az árral.

    Mindezt a "nagyérdemű" előtt és a bőrükön. Nem csak a driveren, de a megítélésükön is jókorákat reszelnek így. Hát hajrá.

    > - Nem akarták teljesen átengedni a karácsonyi piacot az nVidiának.

    Nyilván, csak ehhez terméket és nem powerpointot várnak az emberek... de legalábbis a szakma mindenképp. A tehenek meg fejni fogják, amíg van tehén, mindenki eldöntheti, hogy beáll-e tehénnek. Szerencsére erre még van hatalmunk, legalábbis amíg felismerjük, hogy melyik sorba kell állni ehhez.

    > - Kisérleteznek.

    Hát persze, az AMD kezdő és még sosem csináltak kártyát, még sosem próbálták ki magukat a piacon és még nem láttak drivert sem. Ugyan.

    > Amúgy meg: ...

    Igen, még(!) van fejnivaló. Rövidtávon és a befektetőknek ez menő lesz. Meglátjuk a piaci görbéket és a hangulatgörbéket is hamarosan, a trendek majd válaszolnak arra, hogy "jó-e, amit most az AMD művel?" De hát alapvetően az ember szavaz a pénzével, rajtunk múlik a válasz...

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #609 üzenetére

    Mondjuk a befektetők felé megígért 50% perf/ w javulásra is kíváncsi lennék. állítólag nem publikus még ez... Abu szerint 34 játék átlagában mérték ezt 7900XTX és 6900XT hez mérve. Én nem tudnék összeszedni 10 játékot sem 50% kal jobb W/ FPS jönne ki.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz S_x96x_S #609 üzenetére

    Azért sokatmondó a mai állapotokról, a vásárlóerőről, hogy a 2. helyen a jó öreg RX580-as van...

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák