Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Fitzgerald #52 üzenetére

    A PBT nem fényesedik
    Idővel a PBT is fényesedik, de az tényleg évtizedes távlatban.

    És elég sokféle áttetsző PBT készletet kapni.
    Ami úgy PBT, hogy az áttetsző felirat POM-ból van, míg a kupak alapanyaga PBT-ABS mix. Ez utóbbi keverék a tiszta ABS-nél valamivel lassabban, de a tiszta PBT-nél sokkal hamarabb fog fényesedni. Emellett az ilyen kupakok, bár a festett-lézerezett daraboknál vastagabbak, sokkal vékonyabbak, mint egy rendes dyesub PBT darab.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Fitzgerald #54 üzenetére

    Jelenleg két doubleshot PBT kupakkészletről tudni. Az egyik a Leopoldé, amit kizárólag saját billentyűzeteivel árul, és nem világítós. A másik a Monokei Series 1 (amiről még idővel kiderülhet, hogy mégsem ilyen, mert tudomásom szerint senki sem tesztelte le).

    Az összes többi doubleshot PBT néven árult készletről idővel kiderült, hogy nem tiszta PBT-ből van, vagy eleve a gyártó PBT blend néven jelezte ezt. Ennek az oka igen egyszerű: a nem egyszerű PBT-t önteni, mert hajlamos a vetemedésre hűléskor, amit a két körös öntés még tovább ront, mert ott a vetemedés miatt megrepedhet/eltörhet a felirat. Az ABS hozzáadása ezen sokat segít gyártási oldalon (ráadásul a PBT-ABS mixet lehet ABS-hez készült öntőformákban használni, míg a tiszta PBT-hez külön öntőforma kell), cserébe behozza az ABS negatív tulajdonságait.

    Bár mindenki a kupakok Szent Gráljaként kezeli a doubleshot PBT-t, én inkább azt mondanám, hogy a célnak és preferenciának megfelelő alapanyagot és/vagy gyártástechnológiát kell választani, mert mindegyiknek vannak előnye és hátrányai is.

    Ha aminél szebb világítás a cél, akkor egyértelműen festett-lézerezett kupak kell, cserébe kopni fog.

    Ha világítás-tartósság egyensúlyra vársz, akkor doubleshot PBT néven futó világítós kupak kell, aminél a felirat nem fog kopni, cserébe a vastagabb POM betét kevesebb fényt enged át.

    Ha oldschool kinézet és/vagy sötétben, monitor fényénél is látható felirat, akkor egyértelműen dyesub PBT, előnye még a nagy falvastagság hangra gyakorolt kellemes hatása (mélyíti azt), cserébe nem készülhet így sötét alapon világos feliratú kupak (a reverse dyesub elvileg megoldást nyújt erre, gyakorlatilag senki sem tudja jó minőségben).

    Ha élénk színek, akkor doubleshot ABS, mert a PBT-vel nem lehet olyan szép színeket elérni, mint ABS-ből, cserébe ez fényesedni fog.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Misi_D #62 üzenetére

    Valószínűleg nem tudod rátenni. A billentyűzeted alsó sora a régebbi Razerekéhez hasonlóan 1.5u-1u-1.5u-6u-1.5u-1u-1u-1u-1.5u a szokásos 1.25u-1.25u-1.25u-6.25u-1.25u-1.25u-1.25u-1.25u helyet, szóval mindegyik billentyű szélessége eltér.

    Ezek a világítós doubleshot kupakkészletek nem szoktak erősek lenni a különféle kiosztások támogatásában. A Razer sajátját PBT kupakkészletét valószínűleg rá tudod tenni, ennek az a feltétele, hogy ugyanott legyen a space kapcsolója (ez lehet középre igazítva és enyhén balra) és egyforma hosszú legyen a stabilizátor drótja (6u vagy 5u), de erre háromféle változat létezik (6u drót-középen, 6u drót-balra, 5u drót-középen), és nem találtam olyan videót, ahol leszedték volna a space-t, hogy látszódjon, melyik eset áll fenn.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Varázslóó #69 üzenetére

    A képeiden szabványos alsó sor szerepel, ahol a Space-en kívül minden billentyű egyforma (1.25u) szélességű. A kérdésben szereplő Asus Cerberus Mech RGB esetében nem ez a helyzet, ott a két Ctrl és Alt szélesebb (1.5u), a Win és Fn keskenyebb (1u), ahogyan a space is (6.25u helyett 6u). Ha ezeket a kupakokat nem tartalmazza az a puding készlet, akkor nem fogja tudni rátenni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák