Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert ennyire "villanyos" már nem vagyok :N

    Egy LED konyhapult világítást és egy Mozgásérézkelőt szeretnék szakszerűen összehozni, úgy hogy adott már egy fix elektromos fali kiállásom... :F

    Nekem kicsit több a szabad kábel(végződés), mint amire szükségem lenne :U

    Hogyan (melyik kábeleket) kössem össze ahhoz, hogy a mozgásérzékelő vezérelje a konyhapult világítást a fali fix elektromos kiállás segítségvel? :F

    Köszönöm a közreműködést előre is!

  • atika88

    senior tag

    válasz Chal #289 üzenetére

    Csak a bútorvilágításom van meg egyelőre, ehhez ajánlották ezt a mozgásérzékelőt (utólag derült ki, hogy a fali kiállásomhoz nincs kapcsoló).

    Igen tudom, a brutál fénye van. Pont ezért is vettem. A konyha is elég nagy hozzá. A zúgásról (még) nem olvastam infót, eddig mindeki elégedett volt vele, minden tekintetben.

    Szóval, halandó hétköznapi nyelven, hogy biztosan jól csináljam:

    1. A mozgásérzékelő piros kábeljére, a pultvilágítás barna kábeljét kötöm.
    2. A mozgásérzékelő kék kábeljére, a fali fix kék kiállást kötöm.
    3. A mozgásérzékelő barna kábeljére, a fali fix barna kiállást kötöm.
    4. A pultvilágítás (maradék) kék kábeljét pedig csak szimplán hozzákötöm a mozgásérzékelő kék kábeljére, amint már a fali fix kiállás is rajta van?

    A falból a barna és kék kábelek mellett egy zöld-sárga földelés is jön, azzal mit tegyek?

    Köszönöm szépen a segítséged!

  • atika88

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott a következő érdekesség: gyakorlatilag egy új építésű lakás főbiztosíték kapcsolója az elmúlt 4 hónapba 3-dik alkalommal kapcsol le. Érdekes módon az alárendelt másik 20 db mellékbiztosíték soha sem kapcsolt le, csak a főkapcsoló. A lépcsőházban, a lakás villanyórájánál is van egy kapcsolóm, ez nem érintett a problémában.

    A szokásos fogyasztók vannak, semmi különösebb extra. A legutóbbi lekapcsolás most reggel volt (szerencsére most a hűtőben még minden fagyos és hideg volt ahogy az illik) tehát max 1-2-3 órája kapcsolhatott le. Vajon mitől :F

    Gyakorlatilag csak a hűtő volt az aktív fogyasztó a hálózaton: esélyes lehet h a hűtő lenne rossz? A kivitelőz persze mossa kezeit, minden jó...nagyon rajtuk egy ilyen ügyben azt hiszem nem tudok fogást találni. Mert amúgy 99,99% tényleg jó minden.

    Az is érdekes számomra, hogy a probléma ennyire időszakos, véletlenszerű és semmihez sem köthető. Tehát most vagy valamivel probléma van vagy nincs, létezik, hogy egy villanyhálózatban hol jó valami hol nem :F

    Köszönöm a tippeket és segítséget előre is!

  • atika88

    senior tag

    válasz retesz147 #840 üzenetére

    Köszönöm az eddigiek,

    retesz147: már csatalom is, nekem ez nem sokat mond így mondjuk, de a körülményeket igyekeztem részlétesen leírni. Mindent villanyszerelő szerelt. Egyedül a lámpákat tettük fel mi, de azok is rendre jól működnek. A főzőlapot sütőt kazánt szintén villanyszerelő kötötte be.
    Balról az első kapcsolt le eddig mindig, a 3 alkalomból egyszer sem használtam semmit, 2 alkalommal pedig itthon sem voltam. Pont ezért mérgesítő, mert nincs mihez kötnöm az eseményt.



    koncsik: az elképzelésed jó, de gyakorlatilag minden termék, sőt még az elosztók és a mindössze egy hosszabbítóm is új. De azért igyekszem nyitott szemmel járni, nem nagy a lakás, de ahhoz éppen elég nagy, hogy ne legyen egyszerű a problémás eszközt megtalálni. Az nem fér a fejembe, hogy este, amikor este, amikor senki semmit nem kapcsol illetve eddig szigorúan csak úgy kapcsolt le amikor nem voltam itthon :) Magyarán nem használok semmit, és gondol egyet és lekapcsolja. Elég mérgesítő, főként a hűtő miatt h leolvadt már egyszer.

  • atika88

    senior tag

    válasz retesz147 #842 üzenetére

    Hát nyilván ez az a rész, amihez én laikusan már nem értek :)) de a hibát tapasztalom ugye. Áh ok igen, így értettem, balról az eleső kapcsoló.

    Kültéri lámpa nincs, csak kábelezés szigszalogzva a vége.
    Bent van egy előkészített klíma kiállásom, szintén szigszalgozva.
    Max ezeket fogom és még egyszer körbetekerem.

    1 db "szabad" dugalj van a fürdőben, azt azért zárnám ki talán mert aktív párás zuhany alatt után sem kapcsolt le semmi. Pláne nem egy közvetlen hajszárítást követően. Mosógép szárítógép bedugva és külön-külön dugaljban.

    [ Szerkesztve ]

  • atika88

    senior tag

    válasz retesz147 #844 üzenetére

    Lehet ez lesz (talán) a megoldás, ugyanis mindkét szigszalagos kábelem simán elvan csípve és egybe van szalagozva a vége :U
    Igen, leold ha megnyomom a tesztgombot.

    Ígyis úgyis hívok szerelőt biztos, de független a kivitelezőtől. Semmi értelmét nem látok újra őket hívni, ezek után pláne.

    Köszönöm a gyors tanácsokat, már előrébb vagyok vmivel. A 4-dik lekapcsolást már nincs kedvem megvárni megmondom őszintén, így is elég zavaró.

  • atika88

    senior tag

    válasz bluemirage #846 üzenetére

    Csupa "megnyugtató " válasz...köszönöm, a hozzáértő őszinteséged. Sajnos manapság tudjuk jól az építőiparban ez (is) hogy megy...itt a következménye.

    Úgy pl érdemes lenne próbálnom h egy-egy időszakra a C16-os kapcsolókat egyenként lekapcsolom? És egész egyszerűen türelmesen várok...h vagy lesz újra lekapcsolás / vagy nem.

    Csóri megoldás ez a feliratozás tudom, de muszáj lesz. Mert vhová le kellene ezt szűkítenem.

    A szakemberes részt pedig legutoljára hagynám egyelőre, de 4 hónap alatt 3 lekapcsolás az eléggé lehangoló :W

  • atika88

    senior tag

    válasz bluemirage #848 üzenetére

    Am, ha keresek is vmit...szóval mit kell lássak? érezzek? konkrétan égett szagot még sehol sem tapasztaltam (szerencsére). De ugye ez nem jelenti azt, hogy nincs is.

    Az említett kábeleket külön-külön vezetékenként szigszalagoztam mindenesetre.

    Persze, hogy nem ismerem :D Azért kérdezek, és csak az után cselekszem.

    Közben, ami részlet szabad kötés azokra is ránéztem, és a fürdőben a tükrös szekrény led lámpa bekötése a következő lett nekik. Amúgy működik, működött gond nélkül. DE: a kábelrengeteg közép a kék kábelen némi lekopást látok, illetve annak tűnik, nem piszkáltam...szag nincs, sose volt. Az egészhez viszont pára tuti nem megy be, mert le van csavarozva az egész és szépen is zár szerelődoboz.





Új hozzászólás Aktív témák