Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netadmin88

    újonc

    Kérdésem lenne egy már úgymond lezajlott lakásfelújítás kapcsán, amit sajnos nem én intéztem.
    Manapság mennyire normális az, hogy a villanyszerelő mester (khm) külön díjat számol fel a vésés közben tönkretett fal korrigálásáért vagy épp az, hogy a mennyezeti lámpa kampóját a kábelezés végén glettel vagy mivel eltömve ott hagyja?
    A tönkretett fal alatt azt értem, hogy új dobozokat szerelt fel, de például a kismegszakítónál meg pár helyen az előszobában és vizesblokkban több milliméteres lyuk tátong a kapcsoló/konnektor körül?

    Az már csak panasz, hogy a "mester úr" javasolta, hogy megcsinálja a koax kábelezést is a tévéhez, de az már nem jutott eszébe, hogy UTP sem ártana mellé, mert manapság azért előfordul, hogy internet nem csak egy géphez kell, hanem például az összes tévé mellé, mint a Vodafone esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • netadmin88

    újonc

    válasz PROTRON #4584 üzenetére

    Köszönöm. Nekem csak régi "szaki" ismerőseim voltak a villanyszerelők közt, ha egyáltalán még él valaki közülük, rég nyugdíjas, ők még nem hagytak maguk után ilyen állapotokat. Gondolok itt például a kismegszakítók dobozai és pár konnektor körüli állapotokra.
    Megint tanultam valamit.

    Egészen más: túlfesz. védőt érdemes használni vagy a többségük csak parasztvakítás?
    Kifejezetten a villámcsapások okozta túlfeszültségek elleni védelem lenne a cél, mivel a környéken nincs villámhárító.
    Ha érdemes, milyet tudnátok javasolni, ami elbír két-három számítógépet, egy monitort, routert?

    [ Szerkesztve ]

  • netadmin88

    újonc

    válasz 313313 #4617 üzenetére

    Van egy APC-m, még régről: https://tulfeszultseg-vedo.arukereso.hu/apc/performance-surgearrest-8-plug-3m-pmf83vt-gr-p269401217/ - ez elvileg jelzi, ha nincs rendben a földelés. Szerinte O.K.
    Méregetni annyira nem merem, mert mégiscsak 230V, én meg nem értek hozzá.
    Persze, elméletileg meg tudom tenni, hogy fázisceruzával megkeresem a fázist és a másik lyukban mérem az ellenállást, de azért ezt jobb, ha én nem bolygatom.

  • netadmin88

    újonc

    Ez ugyan nem villany, csak lakásfelújítási téma, de legalább úgy kiverte a biztosítékot, mint az ujjnyi rés a konnektor körül.
    Vettünk elemes konyhabútort. Jár hozzá egy ú.n. munkalap, amit ketté kell vágni, mert úgy nem fér el, ahogy a gyártó tervezte. Valamint az egyik darabon kellene lyukat vágni a mosogatónak is.
    Felhívtam egy úgynevezett lapszabászt, hogy meg tudja-e csinálni? (kezdte azzal, hogy felveszi annyival, hogy "tessék", nekem meg fogalmam sincs, hogy jó számot hívtam-e - a bunkóság manapság divatossá vált)
    Mire a válasz: kettévágni igen, de a mosogató helyét kivágni nem, mert (idézem) "az macerás".
    És egyébként is vigyem ki hozzá, mert ők csak vágnak, nincs mivel szállítaniuk és egyáltalán hogy képzelem, hogy majd ők szállítják a darabokat???? (a lap úgy 2.5m és minimum 20 kilóra saccolom, autónk meg nincs.
    És ez megint ugyanaz, mint a villanyos történet: mikor utoljára ilyennel volt dolgom, még házhoz jöttek.

  • netadmin88

    újonc

    válasz lappy #4671 üzenetére

    Sajnos vannak súlyosbodó egészségügyi gondjaim, én biztosan nem tudom megtenni.
    Nem a kettévágás a fő gond egyébként, hanem a mosogató számára kialakítandó hely precíz, sérülésmentes kivágása. Azért az nem egyszerű dolog, nem véletlenül kerestünk szakembert. De miután az egész lakásfelújítást, mint ma megtudtam, egyetlen vállalkozó intézte a maga "szakember" gárdájával - és gyalázatos minőséget produkáltak, már egyre kevésbé csodálkozom. :(
    De hagyjuk, segíteni itt nem nagyon tudunk rajta, majd keresek valami normálisabb céget, akiknek nem okoz gondot, hogy tisztességes munkát adjanak ki a kezükből.

    Megint más, de hasonló sztori: akkus fúró-csavarozó gépet keresek. Nagyjából gyerekkoromban volt fúrógép a kezembern, nagyon megváltozott ez a világ is.
    Három boltban, plusz egy a kiszemelt két eszközt gyártó cég ügyfélszolgálatánál próbáltam telefonon érdeklődni bizonyos paramétereket illetően. Nem volt egyetlen ember, aki képben lett volna. A legtöbb helyen azt nem tudták megmondani, hogy az XXA-999 és az XXB-999 jelölésű, látszólag azonos gép közt mi a különbség. A gyártónál legalább volt valaki aki megmondta: semmi, csak az egyik sima fúró, a másik ütvefúró. Ez utóbbi már nem tudta megmondani, hogy a fúró funkció csak ütvefúrásra van korlátozva vagy megy sima fúróként is. Egy yt videóból derült ki végül, hogy az egyiken két üzemmód van, a másikon meg három az ütvefúrás miatt. Egyébként bútorszereléshez kell, elsősorban a csavarok helyének előfúrása céljából, hogy ne a csavar legyen a fúró is egyben.

  • netadmin88

    újonc

    válasz indianjoe23 #4673 üzenetére

    Sajnos nem. Tata tervben van, de csak mint túra cél. :)
    Meg tudom oldani (remélem), csak egyszerűen felháborít amit manapság ilyen területeken látok. Ez a ... lapszabásznak mondott egyed meg... Szabályosan fel volt háborodva rajta, hogy szállítania kellene és, ó minő rettentő bonyolult feladvány egy lapszabásznak, lyukat kéne vágni rajta.
    Feltételezem, ha engem, mint vállalkozót felkérnek egy könyvelő rendszer megírására, akkor nyugodtan mondhatom, hogy O.K., a szerveroldalt megcsinálom, de a GUI-t csináltassa meg akivel akarja és a fejlesztéshez szükséges gépeket is szállítsák az irodánkba, mert mi az, hogy nekem/az alkalmazottaimnak dolgoznunk kell ilyesmivel? :C

    Bocs mindenkitől, de a tegnapi napon nagyon kiakadtam, látva a hazai boltok és állítólagos szakemberek tudatlanságát és nulla segítőkészségét.

    [ Szerkesztve ]

  • netadmin88

    újonc

    válasz simico #4676 üzenetére

    Nekem egy "szaki" javasolta ezt a fazont. Fel volt háborodva. Már azon is, hogy az érzésre 80-90 kilós (jó, ez hülyeség), 3x70cm-es munkalapért esetleg kijöjjön és vagy a szállítást intézze vagy itt helyben vágjon. Le vagyok maradva az iparral. Régen a kisiparos esetenként bármit is megtett a munkáért, most meg én vagyok kiszolgáltatva mindenkinek, mert mindenki csak ötperces munkát hajlandó vállalni tízórás bérért.

    Még az eddiginiél is offabb kérdés: ha falba kell fúrni, amiről csak azt tudom biztosan, hogy nem beton, tényleg ütvefúró kell?
    Mert többen állítják, hogy az, máshol meg az a mondás, hogy eszembe ne jusson, mert ha nem tömör a tégla, hanem ezek a lyukacsos izék, azok az ütvefúrótól elrepednek és durván gyengül a szilárdságuk. (most arról nem beszélek, hogy gyerekkoromban a fúrást apám és mások is ugyanazzal a vídia acél fúrófejjel végezték téglába, acélba, de még fába is, igaz, 220V-ról működő, kb. tíz kilós géppel)

  • netadmin88

    újonc

    válasz PROTRON #4678 üzenetére

    Miért haragudnék? Úgy 10-12 éves koromban, általános iskolai gyakorlait órán mutattak fúrógépet, meg apám 5-10 kilós, hálózatról működő gépét próbálgattam mindenféle szeméten.
    Szimplán hülye vagyok hozzá, viszont most egyik pillanatról a másikra, negyvenévi panel után (ahol mindig kéznél volt a gondnok, hogy segítsen) kikerültem egy romos, alig használható kertes házba, ahol kénytelen leszek kihúzni pár hónapot, mert kettő-négy hónap, mire bekerülök egy hajléktalan szállóra. Sajnos nyugdíj előtt három, talán négy évvel már nem találok munkát, ami illik az egészségi állapotomhoz, marad, hogy amit lehet megcsinálok. :)

    Az általam "istenített" kisiparos elég relatív. Azok is szemetet csináltak, de nem ekkorát. (mínusz az a rokon, aki szintén ezzel foglalkozott, mert az legalább ott, ahol én láttam, tisztességes munkát végzett)
    Bocs, átlósan még ők sem húzták ki a 220-as drótot azért, mert a fürdőszobai kapcsoló kb. 1m magasan van a fürdőszoba ajtaja mellett, a doboz meg tőle két méterre vízszintessen és másfélre felfelé van, hát összekötik átlósan.

    Nálam az is gond, hogy fogalmam sincs, miből épült fel 50-60 éve ez a viskó. A padló hullámos, két szekrényelemet nem lehet egymás mellé rakni, mert az egyik jobbra, a másik balra dől. A felvezető lépcsők közt átlag két centi eltérés van lépcsőnként, a kerti slag csapja is a fürdőszobán át egy, ami a ház túlsó vége, miközben a vízakna ott van pár méterre.

    Boltos meg minden szarra rábeszél, pedig elég részletesen mondom, hogy nem értek hozzá, de nekem kell megcsinálnom és a neten is öten hatfélét mondanak. Az egyetlen pozitívum: felhívták a figyelmem, hogy Black & Decker már nincs. Átverés. Black + Decker van, de az már csak kínai utánzat (barkácsbolti eladó mondta)

    De az eddig olvasottak alapján azt hiszem, rövidesen kiköltözöm innen, a ház tulajdonosa meg csináljon amit akar, ha már volt akkora vadbarom, hogy egy gyögynyörű kilátású, minden jóval ellátott, összkomfortos lakótelepi házból kiköltözött ide az isten háta mögé, egy olyan lyukba, ahol 10km a legközelebbi normálisnak tűnő bolt. :(
    Voltak terveim, de mióta itt vagyok... Már nem csak a házat, hanem a falut is gyűlölöm az antiszoc lakókkal, akikkel két szót nem lehet váltani... undorító ez a hely a vadiúj építésű luxusházakkal, Bentley-kkel együtt :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák