Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz PROTRON #6613 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ!

    Magadnak tennél alu földkábelt? A földkábelt belehúznád védőcsőbe? Ha igen, mekkorába?

    A kolléga írta hogy ő nem ajánlja az alut. A kérdésem az hogyha 3x32A-el tervezek, még az 5x25 Alu is sokkal olcsóbb, az nem melegedne úgy? A kolléga egész pontosan azt írta hogy védőcsőben még jobban melegedne.

    Nekem jelenleg nincs szükségem a 3x32A-re, de még 3x16A-re sem. Nincsenek olyan nagy gépeim. Én ezt azért szeretném most meglépni, mert anno a mi családi házunk is 3x16A-el épült, 52 éve. Ez az amper mennyiség a mai napig elegendő tud lenni számomra, ezért szeretnék 3x32A-t hogy ne nagyon kelljen megint ilyen műanyag dobozokért többszáz ezreket adni, meg a vele járó dolgokért.

    Jelenleg mindennapszaki és vezérelt mérő lesz. Később H-tarifa a vezérelt helyén, de annak szerintem az 5x16 alu mindenképp elég kell hogy legyen. A mérőszekrény és a lakáselosztó között kb 17 méter van, de jelenleg a régi fa szekrénybe lesz betáplálva az új vezetékkel az áram. Viszont vennék 25 métert mindkét mérőnek, jelenleg csak a földben lesz feltekerve egy nagyobb kör átmérővel a vezeték, nem lesz még aljzat feltörés, később meg nem szeretnék már a mérőszekrénynél barkácsolni.

    Szóval ilyen cirka 20 méterre megfelel az 5x16 Alu?
    Jobban járnék 5x25-el? Csak a melegedés miatt kérdezem, amit a kolléga írt. Én szeretném védőcsőbe húzni a vezetéket.

    Köszönöm!!

Új hozzászólás Aktív témák