Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hódmaci #1474 üzenetére

    :K
    Bár azt mondják nagyképű az aki magát idézi :B
    #807 "Sajnos ez is az a terület, hogy attól, hogy meg tudod csinálni, attól még ne csináld meg.
    Némi érzékkel gázt is tudna egy átlag pasi vezetékezni... mégsem csinálja meg... Sosem értettem, hogy ha ott logikus, hogy nem, akkor az élet- és tűzveszélyes áramnál miért nem logikus..."

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • Rolly

    veterán

    válasz hódmaci #1474 üzenetére

    Nem sértésnek szánom de úgy látszik nem erősséget a szövegértés... Megkérdeztem lehete 4P-ből 5P-t csinálni írták hogy nem ... megértettem és most valószínűleg bizony én fogok odarakni egy 5P-s ipari dugaljat (ha van nulla nem kell hozzá szerintem doktori, hogy a 3P-t nullát és földet megtaláljam. Persze ha nem lesz egyértelmű és nem tudom megcsinálni akkor nem fogok hozzá nyúlni).

    Nálunk a villanyszerelést a település (30-40e-s település) egyik legkeresettebb villanyszerelője és csapata csinálta... Eredmény:
    - az alábbi fogyasztók egy 16-os biztosítékon vannak: mosógép, sütő, mosogató gép, mikro (így már sikerült levágnunk a biztosítékot, úgy hogy 3x16A van a házban)
    - a fő elosztóhoz itthon sem nyúlok, mert úgy telerakták, hogy 0 szabad hely van (én örültem volna ha 10-15%-ban üres az elosztó
    - egy kismegszakítón van: Konyhai dugók, egy nappali redőny, konyhai világítás... Igen és a többi kör is hasonlóan extrém
    - minden kismegszakító 16A-es akár 1,5-es akár 2,5-es vezeték van rajta.
    - garázsba 1,5-es vezetéket raktak mindkét konnektorhoz (persze lég, de azért garázsba örültem volna a 1,5-snek

    Jakuzzink beüzemeléséhez megcsinálták a kiállást a garázs végére onnan én csináltam az áramot. A Jakuzzi üzemeltető megkérdezte, hogy ki csinálta a villanyszerelést (Fi relét raktam be, 3P leválasztót, fogyasztás mérőt) mert minden rendben volt (s ritka).

    De leírom a központi elosztó dobozhoz én nem nyúlok az után már igen... (egy lámpát fel tudok rakni egy kapcsolót ki tudok cserélni)

    Kérdés ha már itt tartunk:
    - mennyire normális, hogy egy 10A-es 2-3 órás folyamatos terhelés után a kismegszakító (felső "pólusa") a 20 fokos garázsban 30-33 fokra melegszik? Ezt nem én szereltem... És meddig biztonságos a melegedés?

    #1475: a gáz azért szerintem sokkal veszélyesebb mint az áram, de gondolom a víz és a gáz azért tabu mert ott azért nem árt ha bírja a nyomást is :) míg áramnál jóvanaz úgy, de szívesen.

Új hozzászólás Aktív témák