Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bbsofficial #10905 üzenetére

    nem földkábel...
    A mindkét oldali, azonon potenciálon lévő földelése valóban fontos... különösen akkor, ha a specifikáció szerinti sebességen akarod használni, továbbá a kábelt a zavaró jelektől védeni kell.

    Otthoni, házi körülményekhez nem javasolt az ilyen kábelek használata, mert az ott használt eszközök aljazatai eleve nem rendelkeznek árnyékolt aljzatokkal. Persze át lehet vezetni mindkét végén egy földelt path panelen. De ez a megoldás sem az otthoni rendszerek része.

    Az előző lakásomba még én is CAT6 FTP húztam... pont abból állt rendelkezésemre nagyobb mennyiség. Felesleges volt és az egy oldali földeléshez is mókolni kellett. A mostani házba már csak sima CAT6-ot húztam.

    Amikor egy gyártócsarnok kábeltálcáján a világítás és erőátviteli kábelek között megy egy LAN kábel... Na pont ott vizsgázik az árnyékolása. Erre otthon nagyon nincs szükség.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz bbsofficial #10905 üzenetére

    Mivel én közös potenciálra hoztam a telken lévő teljes villamos hálózatot, ezért nem nagyon kell tartanom attól, hogy földhurok alakuljon ki a lan kábeleim árnyékolásán.

    A fő szempontom az volt, hogy utólagosan húztam be sok helyre a házban is és nem tudtam / akartam garantálni a távolságokat az elektromos hálózattól, illetve nyitva akartam hagyni a lehetőségét annak, hogy ha később 2.5/10 Gbit-es eszközök hirtelen felindulásból elterjednek, akkor ehhez már ne kelljen hozzányúlnom.
    Egyébként, ahol számított, mindenhova Cat.6/Cat.7 keystone került fel és az egyik vége rack szekrényben földelve van, tehát ezen nem bukik talán a történet.

    A földkábeleket nem az árnyékolásról, hanem a szigetelésről ismered meg. A két épület közé pl ilyet tettem, mivel már kénytelen voltam következetes lenni az eddigi agymenések után:
    Cat7 S/FTP föld kábel 1200Mhz AWG23dupla LSZH/ PE köpennyel

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák