Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz angyalpc2 #10159 üzenetére

    De a kismegszakítóba bele szokták kötni a merev alu vezetéket, ha látsz valahol érvéghüvelyt, akkor az "elemi szálas" vezetéken szerepel, az meg legtöbbször réz anyagút jelent. Nem szép dolog, de szódával átmenetileg elmegy amíg ki nem cserélitek a vezetékezést, csak az alu vezeték "karbantartást" igényel, azaz 3 havonta illene ellenőrizni a kötés állapotát...pl kicsit utánhúzni a csavar fejen, de csak kicsit, nehogy megszakítsd, meg "rá kell érezni hogy kézzel mennyire tekerd meg a csavar fejet hogy ne törjön el a vezeték" a kmsz-ben...ez már szakmai gyakorlat, kezdő villanyászok nem is tudják megítélni. :D

    Meg hogy ne járj úgy mint én, akinél a betáp 6-os alu vezetékről 4 év elteltével derült ki hogy azért hittem azt hogy rendesen be van kötve a nulla sínbe, mert a köpenye bele volt gyógyulva a "nulla sín befoglaló műanyag házba", idióta gyártó...de maga a csavar fej alatt végig kontakt hibás volt és szikrázgatott...pláne amikor a sütőt bekapcsoltam a 2,5kW teljesítménnyel. :D

    Az új kismegszakítók kapcsa hivatalosan ónozott kell legyen ami jobban viseli az alu-val való érintkezést.
    DE valóban kapni olyan sima vezeték összekötő sorkapcsokat, amikben találkozni tud a réz-alu, na olyat nem szabad aluhoz használni, hanem azokból kell venni aluhoz valót.
    A wagoval is az a gond hogy az alu és a rézvezetékek tudnak találkozni.

    Egyébként valóban szoktak olyan hogy biztonság képpen a kismegszakító megóvása érdekében simán ráklimpelik a normál elemi rézszálas réz vezetékhez való érvéghüvelyt a merev alura, csak ugye mivel merev aluról van szó, ezért meg kell választani hogy melyik átmérővel dolgozol, mert lehet hogy úgy tűnik rászorul, aztán meg valójában kontakt hibát okoztál vele...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák