Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz PROTRON #8932 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm a kimerítő választ, nagyon hasznos volt! Szerintem simán az van hogy az első FI relé nyel be mindent, ezért az old le csak! A második meg csak akkor oldott le egyetlen egyszer amikor tényleg 30+mA-es hiba volt a mögé kötött hálózaton. A helyzet az hogy folyamatosan bővült a ház, a nyárikonyha kb két éve lett kész, tavaly építettem a tavat, ott is megy két szivattyú meg egy légpumpa, szóval lehetséges hogy tényleg túlterhelődött a rendszer, összeadódott már a sok kicsi ezért veri le elöl. Ezért is lehetett hatása amikor nem direktbe kötöttem hátul hanem visszatettem a másik FI relét hogy akkor jobb lett a helyzet. Sajnos az sem segít a problémán hogy a FI relék nem párhuzamosan vannak hálózatra kötve hanem egyik van a másik alá bekötve. Erről inkább csatolok egy rajzot. Írtam hozzá pár megoldási ötletet is egyből a fenti kommented alapján (vennék konnektorba dugható FI relét a hidrofor aknába, meg hátul is kiépítenék egy külön dobozt és oda is betennék egyet). Amit még meg tudnék csinálni vagy csináltatni az az lenne hogy mivel külön doboz került hátra is, leválasztanám az első FI relé alól komplett hátsó részt és gyakorlatilag a fő kábelről direktbe hátra küldeném a delejt. Ugyanígy meg tudnám csinálni azt is hogy a hátsó doboznál sem a 2. FI relé alól menne hátra a tóhoz/pincéhez az áram, hanem azt is a fővezetékről vinném hátra és hátul a harmadik dobozzal oldanám meg a FI relé kérdést. Közben van még egy vízgyűjtő dézsának egy konnektor + szivattyú, az is kapna akkor egy külön konnektoros FI relét.
    Szóval igazából viszonylag egyszerűen meg lehetne oldani a párhuzamosítást is.

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák