Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Infonium

    csendes tag

    válasz neduddgi #825 üzenetére

    A Fizikum minden jelenségére kiterjedő információfogalommal bőven egyetértek. Nemkülönben azzal is, hogy a technikai lehetőségeink adott szintjén felesleges sápítoznunk az eltérően, sőt, ellentétesen értelmezett kísérleti eredmények miatt. (A világot azonnali távolhatással működő információrendszerként felfogva egyébként a furcsa sem fura és minden mozgás, ütközés is információcsere.)

    Szerintem még az is korai, hogy a mindennapokra érvényesen multiverzumozzunk s multihistorizáljunk. Az általad említett okon kívül azért is, mert elég nekünk az egyetlen világunk lüktetése (a Fizikum-Vákuum váltás a Planck-időnél őrületesen rövidebb időkvantumonként), ráadásul miatta még a mai egyetlennullás számrendszerünk se marad érintetlenül a fizikában.

    (Hm. Nem bírtam ki, hogy ne forgassam meg ismét kedvenc imamalmomat, de mintha tudna egy garatba is őrölni a tiéddel.)

    Régi hagyomány a növényi- állati, (emberi) élőhelyek felszámolása. Szerencsére a sózás már Kolumbusz idején se volt divat.

  • yuzer

    csendes tag

    válasz neduddgi #825 üzenetére

    Ez igy igaz.
    Sok ember meg mindig ott dekkol, hogy ez nem lehet igy, mert a hullamfuggveny osszeomlasa...
    blabla

    A hullamok mindig minden iranyba terjednek. Igy szamolunk, ez a hullamok termeszetes tulajdonsaga. Az elektron nem egy pont, hanem egy hullamter. Ha szetterjed, akkor csokken az amplitudoja.
    Ez egyesek szerint az energia csokkenesevel jar, ami nem felel meg a valosagnak. Csak egy a problema, az amplitudonak semmi koze az elektron energiajahoz. Mint mar leirtam, az a frekvenciaval aranyos. Az elektron energiaja semmit nem valtozik attol, hogy az amplitudoja vegtelenul kicsi lesz. Ugyan olyan 'racstavolsagu' hullam marad, ugyan ugy diffraktalodik rajta a 'foton' hullam, csak az amplitudoja kisebb, ami miatt ritkabban detektalhato rajta esemeny.

Új hozzászólás Aktív témák