Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Grillo #31378 üzenetére

    Ha egyből, utómunka nélkül töltenéd fel, vagy adnád át, akkor szerintem a formátum legyen FHD50p 8bit MOV (ha megoldható, hogy 10 percenként újraindítod a felvételt, akkor lehet 4K50p is), Natural profil -5 zajszűrés, -5 élesség.

    A felvételnél meg 1/100s shutter, a többi mind auto (esetleg a max. ISO-t állítsd be 6400-ra, ha lesz bőven fény, akkor meg 3200-ra). WB-t esetleg mérhetsz, állíthatsz az elején, ha nagyjából ugyanazok a fények lesznek végig. Ha nem, akkor hagyd azt is automatán.

    Az 50fps a mozgás miatt, az 1/100s a remélhetőleg 50Hz-en, vagy annak többszörösén vibráló fények miatt. De ezt tesztelt le előtte, ha lehet. Simán előfordulhat, hogy más zársebességet kell beállítani, hogy ne vibráljon, vagy fusson a kép. (A helyi művelődési házban például 1/40 kell, hogy ne hullámozzon a projektor képe. De voltam már olyan helyen is, ahol olyan szutyok kínai led van, hogy egyszerűen nincs az a shutter, hogy ne vibráljon valamennyire a kép.)

    Ha nagyjából ugyanabban a síkban lesz a produkció, Te meg úgyis messze leszel, és statikusan, akkor lehet előre fixált MF. De F/16-ig ne zárd be a rekeszt, mert egyrészt úgy rohadt sötét lesz minden, másrészt ott már erősen megjelenik a diffrakció is MFT-n. Szerintem f/5.6 - f/8 bőven jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák