Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz gyulank #28450 üzenetére

    Mármint a háttérben lévő monitor?
    Az nem ugyanaz, mint amire te céloztál (25 fps videó 60 fps idővonalra berakva nem villoghat, max kadencia hibád lesz).

    A felvételkori villódzás nem a lejátszott tartalom függvénye (elvégre az lcd technológia sample&hold elven működik), hanem a monitor háttérvilágítását látja a kamera villogni. Azzal nem tudsz mit tenni, esetleg megpróbálni feltolni maximumra a fényerőt. Hátha 100% kitöltési tényezővel nem villog. Amúgy ugyanaz érvényes minden nem DC szabályzott monitorra, mint bármilyen frissítési frekvenciával dolgozó világítótest esetén (halogén izzó hálózati frekvenciája, LED-ek akármilyen hasraütésszerű frekvenciája).
    Ezeket a kamera záridejével és képkocka számával lehet kiküszöbölni, ha szinkronba hozod a világítás frekijével.

    [ Szerkesztve ]

  • MrChris

    nagyúr

    válasz gyulank #28450 üzenetére

    Ez az említett interferencia. Most hogy mi között csak az a kérdés. Ennél a videónál ami megjelenik a youtube ablakodban, biztosan nem kadencia helyes. Ha lépésről lépésre lépteted az azonos képek így néznek ki 2-2-3-2-3..., vagyis 99%, hogy 25fps a felvétel és 60p timelinera lett rátéve duplázó, triplázó primitív interpolációval a fenti sorozat szerint, hogy a 60fps tartalomnak időben megfeleljen, majd így renderelve, feltöltve. Szerintem ennek következménye, hogy a monitorja vibrálni látszik. Vagyis ebben az esetben durván elcseszték, alapszabályt áthágtak... Alapkérdésedre a válasz az, hogy ez a példa rá, ilyen xar lesz. Ha még rendes mozgás (kamera/alany) is lenne az nézne csak ki igazán elcseszetten.

    #28453 gyulank: Ennél a videónál már nincs ilyen szarvashiba 25p felvétel 25fps videó, ezért sem úgy vibrál. Az oka amit kb. Teasüti ír, a 'rendes' LED-es LCD megvilágítása vagy irtó magas frekin megy vagy állandó fényen, ezt én nemtom, de ebből a szempontból kb. mindegy, én 1/8000s-on se tudtam ezt a villogást lefotózni, pont olyan mint 1/50-n, viszont a tartalom másodpercenként 60-szor változhat, ez már interferenciában lesz a videókamerával, tehát ekkor maga a monitoron futó tartalom vibrál, ami azért jóval kevésbé feltűnő.

    A CFL megvilágítású viszont villog derekasan, jól fotózható, meg LED-es TV-nél vannak érdekes megvilágításúak ami problémát okozhat, a CRT tv/monitor pedig etalon a vibrálásban.

Új hozzászólás Aktív témák