Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz vond #23032 üzenetére

    Eléggé verhetetlen ár, csapjatok le rá amíg van.

    colorizer.net

  • mihulino

    tag

    válasz vond #23032 üzenetére

    Ebben a korban (35 :D) már nem illik ijesztgetni az embert :D :D
    Elsőre hujét rántottam az ára miatt ...én 46ért vettem 11.11 alkalmával...és 5 nap alatt érkezett meg Lengyelországból (brutál gyorsan).
    A második pedig az 1000 nit miatt :D ...nem a kontraszt aránnyal kevered? Szerintem ez a kicsike 500nites, nem igazán találtam ilyen áron, ilyen mérettel magasabb nitszámú monit sajnos..

    Mindamellett jó kis cucc ár/érték arányban. Az érintőképernyő jó dolog, szépen adja amit kell. Fényerőben viszont nem túl erős.

    ui.: ha a firmware cseréhez érsz szólj hogy mi a tapasztalat!! :)

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz vond #23032 üzenetére

    Na, meg is jött a Feelworld F6 Plus. :) Kicsit beszámolok róla.

    A magyar csomagokat is kézbesítő, szokásos GLS-es futár hozta. Kegyetlen az Ali-n ez az ingyenes szállítás európai raktárból. ;]

    Gyorsan ki is próbáltam. Baszki, ez nagyobb, mint gondoltam. 7+ inch nekem már nem kéne. Így is elég combos lesz ezt órákig cipelni, még a 770-es Sony NP-F akksival is. Hát ha még belepattintom a 970-est. :D

    Teljesen jó, éles képe van, széles betekintési szögekkel, szép, erőteljes színekkel. Azért a manuál fókuszt merőben más lesz így húzni. Eszméletlen, mennyit számít ez a plusz 2,5 inch átlóban, meg a magas felbontás. Végre rendesen lehet látni, hogy mi van fókuszban.

    A fényerő is egész jó. Tényleg ilyen 500 nit körüli lehet a maximum, mint a telefonomnál. Ebben a borús időben 50-60%-os backlight-tal is bőven használható kültéren. 100-on szerintem napsütésben is rendben lesz, főleg a napellenzővel. Ami egyébként egy nagyon frankó kis cucc, hogy ilyen hajtogatós, simán be lehet csúsztatni bárhova. :) A cold shoe-s keret is nagyon jó, amit adnak hozzá. Stabilan tart, de finoman lehet is forgatni, ha épp más szögben akarjuk nézni a monitort.

    A firmware verziót még nem néztem meg, hogy a legújabb-e, de elvileg benne van minden, pluszban jött dolog (vectorscope, RGB parade, meg ilyenek). Majd felteszem rá a V-log L monitor LUT-ot is, úgy lesz az igazi. A segédvonalak, különböző kényelmi szolgáltatások is tök jók. Egyből be is állítottam egy 21:9-es fehér keretet, 50%-os átlátszó feketével alul-felül.

    Az is nagyon szuper, hogy ugye be lehet állítani, hogy a felvételi infókat is vigye át, csak ugye itt jóval kisebbek, mint az váz LCD-jén, és a képernyő szélén is vannak, így sokkal kevésbé zavarnak be a képbe. Bár van magán a monitoron is, de működik a Pana saját zebrája és peaking-je is.

    Talán az egyetlen negatívum, amit így hirtelen meg tudnék említeni, az a késleltetés. Ezt majd még szoknom kell, hogy van egy pici késés a képen. Nem tudom, mennyi lehet, talán 1-2 tizedmásodperc. 4K 25Hz mellett elég jól érzékelhető. FHD 50Hz-cel már sokkal kisebb a delay, de így is nagyobb, mint a beépített kijelzőn (ez mondjuk abszolút érthető). Ja, meg egy kicsit lassan vált képet, amikor átállítom a felvételi/kijelző módot. Olyan egy-másfél másodperc lehet. De ez igazából nem is olyan fontos, úgysem váltogatom állandóan. :)

    Szóval jó kis cucc. Azt nem tudom, hogy mennyit fogom használni, meg hogy megért-e 39 ezret. Ez majd a következő években dől el. :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák