Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz narumon #1996 üzenetére

    én is nézegettem már a glidecameket és nekem úgy tűnik hogy itt normál árban van és magyarországi, ebayen kb 5-10 ezerrel találtam olcsóbban de hát ott még rájön a szállítás meg esetleg vám is, meg több macera a későbbiekben ha gariztatni kell stb.

    egyébként nagyon nem nézegettem még teszteket az ezresről, szerinted sokban különbözik a kétezres változattól?

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • cOxeR

    Ármester

    válasz narumon #1996 üzenetére

    Off-ba teszem, mert videózást élesbe még nem vállalok/vállaltam... de a fotózás terén szintén ugyanazok a sarkallatos pontok vannak... a teljesség igénye nélkül.
    - rengeteg memória kártyát, és mikor úgy érzed, hogy rengeteg, akkor még + 1 db-ot
    - ugyanez vonatkozik akkumulátorra és akkumulátor elemekre... külső fényforrás/ok esetén
    - a lehető leg redundánsabb felszerelést, tehát 2 váz és alternatív üveg (alapzoom, mellé egy nagylátó, egy fix középtartomány és egy tele, bármelyik lehal, akkor van két másik eszköz a kezed ügyében, amivel le tudod fedni)
    - amit össze tudsz szedni, állvány, válltámasz, steady, slider (mondjuk egyedül ennyit úgy sem tudsz használni... ergo a leghasznosabbnak és legrugalmasabban kezelhetőnek vélt eszközöket)
    - sok folyadékot, és csokit a szénhidrát pótlására

    Mire kell figyelni... mi egy percre sem hagyjuk magára a párt... ketten dolgozunk, és felváltva egyikünk a találkozástól az elköszönésig állandóan felvételi távolságban tartózkodik. :)
    Kérj forgatókönyvet... és ahhoz kell igazodni + kérni a ceremóniamestert, ha van, hogy minden esemény előtt időben szóljon... a váratlan lehetőségeket kerülni kell, mert rendre akkor kell kártyacsere, akkucsere, vagy csak a változó körülményekhez szükséges átállás...

Új hozzászólás Aktív témák