Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bozek #2880 üzenetére

    A saját gépem kb. 5-6 fpsszel konvertál AviDemuxban (fekete szélek levágása, átméretezés 720x540-re). Egyébként köszönöm a tippet, akkor lehet, hogy az igazán kedves felvételeket 720p-be mentem inkább, még ha a forrás nem is biztos, hogy 1080i.

    cigam: A fenébe, hogy mindig elfelejtem, hogy a DVD interlaced :B . Igazából magam se tudom, miért ragaszkodom a plusz pixelekhez, csak arra gondoltam, hátha valamikor jól jön majd az, hogy megvan nagyobb felbontásban is az adott felvétel. Bár tudom, ez nem valami racionális indok.

    Végül arra jutottam, hogy amit 4:3 képaránnyal adtak azt átkonvertálom még ha sokáig is tart. A 16:9-es felvételekkel ráérek később foglalkozni, ami pedig biztos 1080i-s azt pedig úgy hagyom.

    Ha azt írjátok, hogy nem katasztrofális az eredmény, akkor ezt fogom csinálni :)
    Eredeti felvételből (MindigTV, 1080i):

    Az átkonvertált videóból (AviDemux, x264, 21-es CRF, Lanczos3 átméretezés):

    A Pillangó felvételénél pedig nem tudom eldönteni, hogy mi lehet az eredeti. (elég zajos a kép, de elég részletesnek is tűnik - vagy csak annak akarom látni :) ):

    Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat és ne haragudjatok, hogy "magam se tudom, hogy mit akarok" vagyok :B .

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák