Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antilop

    csendes tag

    Sziasztok,

    A régi családi DVD-ket digitalizálgatom éppen és van 1 kis problémám:

    A digitalizálást ADS instant DVD nevű eszközzel csinálom, ami elvégzi az mpeg2-es kódolást és a kész .mpg fájlt USB-n keresztül másolja a gépre.

    A gépen lejátszva az mpg (Nero Show Time) tökéletes minden. A DVD szerkesztés (vágás, fejezetek) után kiírva az asztali lejátszón kb fél másodperces csúszás van a hang és a kép között a felvétel vége felé. A felvétel elején nem veszek észre semmi csúszást sem. Ha valaki tudja, hogy mi lehet a gáz, kérem válaszoljon.

    Üdv.:

    A

    Az élet nem habostorta!

  • Antilop

    csendes tag

    Sziasztok! Egyszer már írtam a problémámról, nem érkezett válasz. Gondolom megpróbálom még 1x.

    ADS Instant DVD-vel próbálom maradandóvá tenni 10-15 éves VHS kazettáimat. A számítógépen nézve nagyon OK a felvétel (mpeg), semmi csúszást nem veszek észre a hang és a kép között. Kiírva DVD-re (Nero Vision Express) viszont kb. fél másodpercet siet a hang az asztali lejátszón nézve. :O

    A gép, amin csinálom, egy P3-as 1GHz 1GB Ram. A hangkártyám sajnos alaplapi, nem a leghíresebb fajtából. Mivel az ADS csak a képet kódolja, és a hang a hangkártyán keresztül kerül hozzáadásra, ezért ha az mpeg fájlban csúszna a hang, azt érteném, de így eléggé értetlenül állok a dolog előtt.

    Ha valakinek van tanácsa, kérem segítsen, mert mostmár azok a felvétlek kerülnének sorra, amiknél fontos(abb) a szinkron.

    Köszi

    Az élet nem habostorta!

  • Antilop

    csendes tag

    válasz chgergo #714 üzenetére

    Köszi a válaszokat.

    Semmiféle kodekpakkot nem telepítettem (direkt). Ami fent van, gondolom a gyári Windowsos cuccok, amit a Nero felpakolászik, meg DVD nézegetéshez a Power DVD kodekjei.

    A kodekek között nem merek pusztítást végezni, mert nem tudom pontosan, milyen audio, illetve video kodek kell, és melyiket szüntethetném meg, a próbálgatáshoz pedig sajnos nincs elég időm.

    Ha valaki tudna a Nero helyett egy DVD csináló, bevált, jól működő programot ajánlani, akkor azt viszont szívesen kipróbálnám.

    Köszi az eddigi segítséget (is).

    A.

    Az élet nem habostorta!

Új hozzászólás Aktív témák