Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz #65675776 #623 üzenetére

    Nem személyeskedésről van szó, ez szakmai dolog: AV kódolás soha sem zajlik le kétszer ugyanazzal az eredménnyel, akár tetszik akár nem

    Engem ez különösképpen nem izgat, de próbaképpen egy 10mp-es analóg tuner felvételt lenyomtam xvid-be 3x és az eredmény azonos. Bitre. Pedig közbe a vdub-ot újra is indítottam.

    Olvasom ezt a vitát, ami arról szól hogy van valaki, akinek pénzes megrendelése van, és szeretné a legegyszerűbben lezavarni, tehát egy dv kazival csak annyi gondja legyen hogy megnyom egy start gombot és szóljon ha kész van. Hát rajta. Magam részéről a többiekhez hasonlóan nem erőltetném ezt az egymenetes megoldást, hiszen egy jobb minőségű váltottsormentesítő eljárás maga képes megfogni egy jobb procit is, nem beszélve arról hogy rögtön divx/xvid tömörítés is végrehajtódik (átméretezés után...) (egylépésben). Abban egyetértek veled, hogy egy relatime mpeg4 tömörítés sosem lesz olyan minőségű mint a normál, ez kiderül abból ha valaki megnyit pl egy xvid konfigurációs lapot, és megnézi hogy módosulnak a minőségi beállítások ha realtime, illetve ha general-t választ ki az ember. Ég és föld, valóban, és érthetően. Többmenetes kódolás tényleg inkább amiatt kell (ami ügye realtime-ban nehezen megy), hogy a végleges jelfolyam a helyigényéhez képest a legjobb minőséget nyújtsa, azaz mozgalmas jelenetnél nagyobb, álló jelenetnél kevesebb bitrátát használjon fel, realtime kódolásnál erről a kódolónak fogalma sem lehet (hiszen nem tudja mi fog következni), így az eredmény nem lesz optimális, hanem inkább CBR minőség. Mondjuk ha végig dugnak a kazettákon akkor ez anyira nem vészes, tehát a videó anyag tartalmától/eloszlásától is függ a dolog.

    Szerintem titeket inkább az bosszant, hogy láthatóan igénytelen minőségben csinálja a delikvens a dolgát, és ezért még pénzt is kap, és a pofája is akkora, mint általában nekem. Úgy általában megfigyeltem, hogy sose az kap megrendelést valamire aki ért hozzá és jó minőségben dolgozik... :)

    Egy DV jelfolyamból jó minőségű avi-t a következőképpen tudok elképzelni elkészíteni.
    1. anyag megvágása
    2. zajszűrés (mivel két félképből áll a jelfolyam csak itt lehet elkülönülten szűrni az egymással nem összekeverendő időpillanatban keletkezett képkockákat)
    3. váltottsor-mentesítés
    4. ha kell ismét zajszűrés
    5. átméretezés, ha kell vágás oszlopból sorból
    6. több menetes mpeg4 kódolás, bitráta vegye figyelembe az avi fejléc méretét, hangsávok számát és bitrátáját is stb, erre vannak célprogramok kiszámolni.

    Hang az 1-es pont után leválasztásra kerülhet, de akkor össze kell nézni hogy az 6-os pont után nincs-e frame pozíció eltérés, mert ha van, akkor a hangot is el kell tolni annak megfelelően (avisynth-nél tipikus), majd letömöríteni, és összefűzni.

    A folyamatok közötti jelfolyam tároló formátum értelemszerűen veszteségmentes legyen, bár...voltaképpen vannak olyan programok amik mindezt megcsinálják egyszerre, pl a gordian knot, és avisynth-en keresztül tetszőlegesen ''paraméterezhető'', csupán az kell neki hogy a jelfolyam a vinyón legyen, ne ''röptében'' jöjjön valahonnan. A megvágás is megoldható ha feltétel az állomány nem bolygatása (vinyóméret híján), hiszen van Trim() utasítás.

    Továbbá nem butaság az sem ami itt elhangzott, tehát hogy a teljes/rész folyamat kiváltása célhardverekkel, hiszen ezek időigényes megoldások.

    Az egymenetes illetővel kapcsolatban annyit, na nem azért hogy enyhítsem azt az anyázás zuhatagot amit most rám készül zúdítani (már nem él egyébként) hogy nekem sem szimpatikus a hwsw fóruma, a prohardver e szempontból jobbnak tűnik, talán azért mert kevéssé szólnak bele ún. moderátorok, így aztán ha nem szólnak, nem is beszélnek hülyeségeket. :)

  • mikk2000

    őstag

    válasz wwenigma #644 üzenetére

    Hát igen, rajtad kívül mindenki hülye aki nem tud videóról csúszásmentesen digizni, nyilván. A hangelcsúszást pl tv adásról az okozza (hülyéknél) hogy a hangkártya frekije ingadozik. Pont az iuvcr nem dolgozik szépen e téren (max te nem látod de meg lehet nézni a log fájlt, ehhez persze tudni kéne olvasni), a virtual vcr pl tudja dinamikusan a felvett hang frekijét kiigazítani, hosszú felvételhez ez a legkiválóbb megoldás.

  • mikk2000

    őstag

    válasz Szeni #662 üzenetére

    Digitális jelfolyamot akarsz. A bemeneted viszont analóg. Ha ezt te digitalizálás nélkül megoldod akkor nagyon király csávó vagy :)

  • mikk2000

    őstag

    válasz Szeni #664 üzenetére

    Akkor bővebben, a gyengébbek kedvéért bővebben, ezzel kezdted az ámokfutásod :

    Videót kellene digitalizálnom VHS-ről, illetve analóg videokameráról. Milyen tuner vagy digitalizáló kártyát ajánlotok ehhez?

    Most meg :

    Tehát mindenképpen digitalizáló kártya kellene? Egyéb megoldás?

    :)

    Mondtak neked tunert (ami videóra azért erősen kétséges). Mondtak neked külső hardveres átalakítót, ráadásul olcsón, ami ''nem fér bele'' valami keretbe. Ezek után egyértelmű a kérdés hogy mit is akarsz. Nyilván teljesen ingyen szerezni valami eszközt, na az nem fog menni, ilyen eszközöket nem lehet netről letölteni, ezt meg kell venni. Ahhoz pedig pénz kell, amiért dolgozni kell. Korodból ítélve ''aszt'' szülők pumpálása.

    Ha ennél is olcsóbb megoldást akarsz, akkor használt cuccot keresel, de annak számos buktatója lesz. Pl használhatatlan hardver, nincs hozzá driver, nincs hozzá XP driver (vista főleg). Ha kevés számú felvételről van szó, akkor keresel olyan céget aki ezzel foglalkozik, bár több felvétel esetén szerintem 20k alatt nem úszod meg, és annyiért mondták azt a hardveres cuccot ami a megszólaló szerint működik szépen. Végülis nem szégyen ha valaki szegény (főleg ha nem keres önállóan) ez esetben pedig a haverok körében biztos van egy tuner kártya (ami azért videóra ügye nem az igazi...), na most vagy kölcsönkérni, vagy a a kazettákat vinni oda, ez ingyen van, és közbe haverkodsz is. Persze várhatsz tovább ''egyéb megoldásra'', erre írtam az előbb hogy digitalizálnod kell az analóg jelet, tehát mindenképp digitalizálásra képes eszközt kell beszerezned :)

  • mikk2000

    őstag

    válasz NorbZ5948 #673 üzenetére

    Szia, nekem nem ilyen tv kártyám van, de a hangot kábellel szokták vezetni.

    Tehát vagy gépházon belül ha van a tuner kártyán audio out csati és a hangkártyán valamilyen audio in csati, akkor össze kell kötni.
    A gépházon kívül ha hátul a tuner kártyán van audio out, akkor a hangkártya audio in (line in) csatijával kell összekötni.

    Ezután persze a windows mixerben engedélyezni kell és hangerőt adni az adott hangkártya audio bemenetnek.

  • mikk2000

    őstag

    válasz NorbZ5948 #676 üzenetére

    Hát..nem igazán tudom mit dugtál össze, mert felmentem a pinnacle site-jára, és ezt látom :

    Pinnacle PCTV Pro :

    [link]

    Én ott mint jack-et kívül ami látok annak semmi köze a hanghoz, mert az van ráírva hogy IR, azaz a távirányító csatlakozója. A képen az látszik hogy a hang belső csatlakozón van, tehát belül kell átvezetned. Feltéve ha a kép szerinti kártyád van. Manuált hirtelen nem leltem az oldalon, de szerintem neked a kinyomtatott változata ott lesz a dobozban.

    Hangerő.

    Nem jól mondták előttem, mert a felvételi szabályzó csak felvételkor kell. Ha jobbra lent a taskbar-on a hangerő ikonra kattintassz, akkor a beállítások tulajdonságok lejátszás/felvétel-nél mindegyiket kapcsold be. Hívd meg most a lejátszási hangerő panelt (az az alap) és engedélyezd mindet. A hangkártyád programjától függ hogy mi módon tudod engedélyezni/tiltani és mi ennek a kijelzése. A windows alapnál ha beikszeled alul akkor elnémul, tehát egyik se legyen beikszelve.

    Ezután a hangerő huzogatásával csak megtalálod melyik a te embered (tv program alatt lejátszási hangerő).
    Elvileg ha a line in -be dugtad akkor az vagy line in, vagy vonalbemenet. Ha aux-ba akkor aux/kiegészítő bemenet.

    Mindemellett arról is essék szó hogy hang csak akkor lesz ha a megfelelő hang szabvány van beállítva a kép mellé. Tehát ha már elvileg hangnak kéne lenni, próbáld a jól bejövő csatornáknál a hang szabványt is változatatni, vagy simán újrakerestetni más országot megadva.

    Ezen kívül pont azért, mert a felhasználó dugja valahova a hangot, a kártyához adott program nem tudhatja azt, hogy hova érkezik a hang, tehát lennie kell a tv kártya programjában egy olyan opció ahol megadhatod hogy honnan jön a hang. Az én kártyám programjában pl itt :

    [link]

    Azért is jó itt megadni, mert mikor a program elindul akkor automatikusan engedélyezi a bemenetet akkor is ha tiltva volt, illetve működni fog a hangerő szabályzás, hangnémítás a tv programjából.

  • mikk2000

    őstag

    válasz LR621W #678 üzenetére

    Én úgy gondolom te folyamatosan be vagy lőve.

    Ez a link amit ide beszúrtál egy sima érintőképernyőt és a hozzá való feldolgozó program lehetőségeit mutatja be. Valahogy köze nincs a tv tunerekhez vagy a videó digitalizáláshoz ami a topik címében van. Lehet hogy az érintőképernyő valakinek új, ez esetben javaslom pl egy máv vonat infó terminál egyikének megtekintését, pl az is érintőképernyővel működik. :)

  • mikk2000

    őstag

    válasz LR621W #684 üzenetére

    Az, hogy offtopik módon belinkelsz valamit, ráadásul ezzel próbálva bizonyítani azt hogy te vagy a jövő holott a linkelt dologhoz kumma közöd nincs, azt más nem magyarázhatja csak az hogy folyamatosan be vagy lőve. Engem egyébként nem zavarsz, végülis állatkerbe is elmegy az ember nézelődni.

  • mikk2000

    őstag

    válasz Bercike #688 üzenetére

    Az svideo csatlakozó csak a képet viszi át... a hangot is csatlakoztasd a hangkártya line in bemenetére. A felvevő progidban pedig add meg a megfelelő helyen honnan jön a hang.

    Ha felvételt is szándékozol csinálni, akkor ajánlom nézegesd majd a bejövő hangerőt valamilyen hangerő kijelző programmal (pl goldwave is tud ilyet) hogy se túl hangos, se túl halk ne legyen a felvétel. A halk hang zajosságot, a túl nagy hangerő durva torzítást okoz a digitalizálás miatt. Célszerűen a max hangerő legyen -3 db alatt.

  • mikk2000

    őstag

    válasz Bercike #690 üzenetére

    Szia!

    Azt magad sem gondolhatod komolyan hogy az svideo csatlakozó mellé csak azért raknak egy audio kimenetet hogy legyen a közelben... Az audio kimenet az A/V Out csatlakozók közül a fehér, ha sztereo, akkor fehér-piros/fehér-fekete. Ekkor a sárgával nem foglalkozol, az a kompozit vidójel, ami helyett a jobb minőségű svideo kábelt használod. Ezt a fehéret (fehér-pirosat/fehér-feketét ha sztereo) vezesd a hangkártyád Line-In bemenetére. Látom hogy a 303-on magán is van Audio Line IN, de a szerepét nem nagyon értem mivel sosem használtam még, de valószínűleg azért van, hogy mivel a hangkártya Line In csatlakozója már amúgy is foglalt, ne kelljen kábelt cserélgetned amiatt hogy TV-ből, vagy külső forrásból veszel fel.

    Röviden, a kamerád AV outjának audio vezetékét (ld. feljebb) kösd a tuner kártya Audio In csatlakozójára, természetesen a tuner kártya Audio Out csatlakozója legyen összekötve a hangkártya Line In csatlakozójával.

    Amit adtál linket, onnan letölthető a magyar részletes doksi is... [link]
    Gyakorlatilag az a művelet ami neked kell nem más, mint egyszerű szalag lejtszás TV-n való megjelenítéssel, ahol a TV helyén most egy TV tuner videóbemenete van, tehát az 53-54. oldalt nézd át.

  • mikk2000

    őstag

    válasz Bercike #690 üzenetére

    Sztereo audió kábelnél piros/fekete színjelölés is elterjedt... :) Sikerült már hangot csihalni ennyi infó után?

  • mikk2000

    őstag

    válasz -harry- #734 üzenetére

    Bármilyen videószerkesztőben van szerintem crop funkció, bár a fill jobb, hiszen a képméret marad. Sajnos ha már letömörítetted végleges formába, akkor emiatt újra kell tömöríteni az anyagot, ami minőség romlással jár.

  • mikk2000

    őstag

    válasz sancho85 #738 üzenetére

    Kezdetnek jó, ha nem a legjobb lesz pl a virtualvcr, ami ráadásul még ingyenes is.

  • mikk2000

    őstag

    válasz kutga #763 üzenetére

    Ha a hangot külön csatlakoztatod a hangkártya bemenetére, akkor az ahhoz tartozó (felvételi) hangerőgombokat állítsd be.

  • mikk2000

    őstag

    válasz wassermann #776 üzenetére

    Az USB 2.0 sebességei : ... 480Mbps ("High Speed")

    Ez csak elmélet, a gyakorlatban nem így van. Ha itt a ph-n nézegetsz alaplapteszteket, ott mindig megmérik az USB sebességét is, és még sose jött ki 60, de még 50MB/s sem. Én úgy láttam tipikusan 20-35MB/s a valós sebessége alaplaptól, pontosabban az USB-t tartalmazó/megvalósító chipsettől függően. Pl. [link]

    Ennek fényében már nem biztos hogy elég az USB2 sávszélessége...

  • mikk2000

    őstag

    válasz #65675776 #781 üzenetére

    Abban a 480-ban ugyanis minden benne van, még a vezérlőadatok is. Az USB meg nem éppen egy hatékony buszarchitektúra ebből a szempontból sem.

    Általában ha egy eszköznek (átviteli szabványnak) megadják a sebességét, akkor a felhasználható sebességet lenne illendő megadni, az hogy ő belül még milyen és mennyi vezérlő+crc jelet szállít az legyen az ő magánügye. Ha mégis úgy lenne ahogy írod akkor ez egy ugyanolyan jellegű becsapás mint a HDD-k kapacitásánál az 1024 helyett az SI váltószám használata. Nade ott sem az van azért hogy az ember vesz egy 500GB-os vinyót és csupán 250GB adat van rajta... hanem az 500-ason 460-470 körül. Tehát másról lesz itt szó.

    1. Az általam linkelt teszten (amihez nem férhet kétség mivel ph!-s ügye) látszik hogy kb 30MB/s az az átviteli sebesség, amivel HDD-t kezelni tudja az USB2, ami íráskor még kevesebb. A 480Mbit leosztva 60MB/s-re jön ki. Olyan adatfolyam azonban a világon nincsen ami ugyanannyi vezérlőjelet használ fel mint amennyi adatot áthajt, magyarul 30MB/s adat mellé 30MB/s vezérlőjel, ügye ez azért teljesen nyilvánvaló :). Még ha nagyon kicsi, teszem azt 256byte-os adatcsomagokat küldözget az USB, és ehhez jár mondjuk 10(!) byte vezérlőjel, az is csak 25-öd része a jelfolyamnak, azaz 60MB/s-re levetítve csupán 2,4MB/s-el kellene csökkentenie a sebességet. Mivel az eSata értékből látszik hogy a max 50MB/s körül van, ez azt jelenti hogy 60-2,4 azaz észre sem szabadna vennünk! Egyébként illene valamilyen CRC-t is tartalmaznia az adatfolyamnak, de ha még ez is leszámolódik a "tiszta" sebességből, akkor is mint tudjuk a CRC-k nem túlságosan nagy méretűek, tehát nem oszt nem szoroz.

    2. A PH-n szintén, újabb, pontosabban P35-ös chipset tesztjénél szintén tesztelték az USB2 sebességet, ahol jóval magasabb átviteli értékek jöttek ki. Ez nyilvánvalóan bizonyítja azt, hogy nem holmi vezérlőjel/crc okozta a 60MB/s 30MB/s-re történő degradálódását, hiszen az átviteli szabványt nyilván nem változtathatja meg a P35 USB2-es megvalósítása, tehát ugyanannyi vezérőjelet és egyebeket kell tartalmazzon mint a korábbiak - különben nem lenne USB2 kompatibilis.
    Tehát két eset lehetséges. Vagy a chipset közelít a szabvány sebességhez, vagy a tesztben használt USB2-es HDD vezérlője lett jobb, hogy melyik az most itt lényegtelen csupán mutatja azt, hogy igenis tud az USB2 jóval 30MB/s fölött is forgalmazni (még ha az írási seb továbbra is gyenge), azaz a fenti megállapításod hogy azért 30MB/s az átviteli sebesség mivel abból lejönnek a vezérlőadatok újfent nem igaz. Gondolom a tesztben üres HDD-re másoltak, mivel egy HDD csak a legelején tudja a legnagyobb sebességet, de az eSata átvitelnél látszik is, hogy az kb 50MB/s.

  • mikk2000

    őstag

    válasz Sonny C. #796 üzenetére

    Imádom a képfeltöltést mert olyan 30-40 perc míg egy kép bejön, ezt nem várom meg, bocs :)
    A hardveres mpeg2 azt jelenti, hogy a kártyád nem a CPU-t terhelve mpeg2 jelfolyamot szolgáltat, azaz egy erősen tömörített gyakorlatilag DVD-re való (ha az fps és a felbontás DVD szabványos) anyagot kapsz. Ha te magasabb minőséget szeretnél, akkor olyan tuner kártya kell ami aviba tud menteni, ekkor olyan kodeket állítassz be amilyet szeretnél. Nem tudom és nem nézek utána a kártyád tudja-e, de ajánlok két progit, az egyik a virtualvcr, a másik az iuvcr, mindkettővel nagyon szépen lehet aviba menteni - ha támogatja a tuner, és annak drivere. Utóbbival lehet finomhangolni. VirtualDub nem igazán erre való...

    Ha csak az mpeg2-őt tud (...), akkor marad az amit előttem ajánlottak, tehát megpróbálni a lehető legmagasabb bitrátát kiválasztani, de a végeredmény akkor sem lesz túl jó, mivel a hardveres mpeg2 tömörítés minőségét rontja az hogy valósidőben kell elvégeznie, illetve az erős tömörítés miatt a zaj összeképlékenykedik a jellel azaz a zajszűrés kisebb hatásfokú lesz majd, és ott lesznek az mpeg2 torzításai is főleg zajosabb forrásnál...nem véletlenül szeretnél aviba menteni. :)

  • mikk2000

    őstag

    válasz poiuyt #834 üzenetére

    Alább említett driver cserével egyetértek, esetleg csökkentett módban egy driver-tisztító program is szóba jöhet az új driver installálása előtt, pl DriverSweeper.

    Ha nem oldódik meg a gondod, akkor kérdés hogy nem-e installáltál véletlenül kodek-pakkoknak nevezett szörnyűségeket, ha igen akkor ezeket uninstalláld, és csak azt a kodeket tedd fel amire tényleg szükséged van, pl xvid, ac3. Kodek pakkokkal a legnagyobb baj az, hogy nem feltétlenül állítható helyre a telepítésük előtti állapot, magyarán lehet hogy csak a végső megoldás, azaz a win újratelepítése segít.

  • mikk2000

    őstag

    válasz ztahity #859 üzenetére

    Végülis a kérésed nem extra, szeretnél tv műsort rögzíteni úgy, hogy a minőség kb azonos legyen azzal amit a tv-n látsz. Sajnos azonban ezt megoldani analóg forrásból csak bizonyos ismeretek és megfelelő hardver birtokában lehet. Komplett cikkeket lehetne írni válaszként.

    A konfigodat nézve az 512MB ram tűnik fel, ez igencsak kevéske (bármire), ezenkívül 1 HDD-t említessz, márpedig ha jó minőséget akarsz akkor valamilyen mjpeg/lossless formátumba fogsz menteni amit a rendszervinyóval csak képkockaeséssel fogsz tudni megoldani.

    Szerintem egyelőre játszogass el a kártyádhoz adott programmal, pl a felbontást tedd negyed PAL-ra azaz 352x288-ra. Ekkor nagy eséllyel a géped is bírni fogja a realtime azaz valósidejű tömörítést, és így a hang sem fog akadni. Az asztali dvd nem igazán pontos meghatározás, mivel az újabbak már mind tudnak divx/xvid-et is, ez esetben pedig nem muszáj mpeg2-őt erőltetni ami jóval nagyobb helyigényű, és végülis macerásabb.

    Analóg tv adásoknál a fő probléma a zaj. Ugyanis a tömörítő program nem igazán fogja tudni megkülönböztetni a hasznos jeltől, tehát neki a zajt is el kell tudni tárolni mint részletet, csakhogy ez nagyon nagy sávszélességet igényelne ami nincs, így a végeredmény az lesz hogy a zaj szépen beleképlékenykedik a képbe.

    Nagyon jó képminőséget tv adásból eléri röviden,
    (ha a zaj és zavarok mértéke nem lép túl egy bizonyos szintet)
    1. külön hdd rögzítésre
    2. menteni aviba lossless kodekkel pl lagarith-al (kétmagot tud)
    3. zajszűrni kiváló minőséget adó programmal pl fft3d/gpu-val
    4. ha a felvétel váltottsoros volt akkor el kell dönteni maradjon-e úgy, ha nem mentesíteni
    5. hagyományos dvd esetén mpeg2-be tömörítjük pl hcenc-el (ingyenes, kétmagot tud), majd valamilyen author programmal dvd formátumúvá alakítjuk.
    Divx-es lejátszónál pl. xvid-be tömörítsük le "home" profillal, ha a méret pontos kell legyen akkor valamilyen programmal ami kétmenetet csinál pl auto gordian knot.

    Pár év múlva ugyan digitális lesz a tv sugárzás, de akkor más problémák lesznek :)

  • mikk2000

    őstag

    válasz ztahity #861 üzenetére

    A kártyához jár egy infra vevő, aminek a csatlakozóját be kell dugni a tv kártya megfelelő aljzatába, és a vevőt olyan módon kell rögzíteni hogy a távirányító "lássa". A távirányítóba kell elem, ezenkívül fel kell legyen telepítve a megfelelő szoftver is, ami a TV kártya szoftverével illene hogy települjön.

  • mikk2000

    őstag

    válasz ztahity #866 üzenetére

    Miért lenne pont a távirányító hibás? Szerintem annak az esélye a legkisebb.

    Nézz meg mindent lépésenként újra. Távirányítóban jó irányban vannak-e az elemek, nem ugrottak-e ki eseteg, nyomkodd úgy a gombokat hogy közbe leszorítod az elemeket hogy azok biztosan érintkezzenek, nincs-e valamelyik elemszorító rugó gyárilag annyira benyomva hogy nem feszül az elemhez (vagy komplett hiányzik), tuti újak/jók-e az elemek, elemtesztelővel megnézni - multiméter annyira nem jó mert nem terhel, biztos jó helyre dugtad-e az infrát, fut-e a távirányítóhoz szükséges program, nem pedig véletlenül rutinosan kivetted az aut. indításból (ha rendszerindításkor indul és nem az alakalmazás indítja)... Feltételezem egyébként hogy a TV kártya saját távirányítója csak a saját TV alkalmazásával működik, gondolom azzal próbálod...
    A távirányítóval akár 10 centire is rámutathatsz a vevőre, és akkor kevéssé zavarhat be más sugárzás.
    Esetleg a szokásos móka, újabb driver, újabb TV alkalmazás...ha van belőlük.

    A pinnacle site-ján is szétnézhetsz, faq általában mindenhol van.
    [link]
    Beírod a keresőmezőbe hogy "remote" és lőn. Rögtön az első találat is egy szép leírás. [link]
    Nekem az tűnt fel hogy külön tesztelő program is van hozzá, kérdés hogy a te kártyád szoftverkollekciója tartalmazza-e.

    Nem ismerem ezt a kártyatípust jó lenne ha olyan szólna hozzá akinek ilyen van. Persze ha új a cucc emiatt ne szaladj túl azon a 3 napon (ha van ilyen náluk), a bolt úgyis kipróbálja majd.

  • mikk2000

    őstag

    válasz ztahity #868 üzenetére

    Attól hogy villog a távirányító attól még lehet rossz, pl a jelek amiket sugároz azok nem megfelelőek. Szemmel elég nehéz azokat a jeleket érterlmezni.
    Tesztelő program nincs hozzá ahogy a FAQ írta?
    Ha a tv kártya hangkimenete eljut a hangkártyához valami madzaggal akkor be kell állítani bemenetnek a hangkártya azon bemenetét (aux/line in stb.) a használni kívánt TV programban.
    Esetleg meg kell nézni nincs-e lenémítva az a bemenet, lehet hogy a TV kártya saját programja minden kilépéskor némít.

  • mikk2000

    őstag

    válasz bdfhz #871 üzenetére

    Célszerűbb már rögtön felvételkor kitakarni a képernyő szélein látható zavarokat, mert utólag emiatt újratömöríteni minőség és időveszteség. Nem csak videónál, hanem tv forrásnál is létező jelenség ez.

  • mikk2000

    őstag

    válasz bdfhz #873 üzenetére

    Ha nem látod a zavarokat a tv-n, akkor az azzal megegyező méretű letakarást sem fogod látni, főleg hogy a fekete az fekete, azaz nincs mit megjeleníteni - nincs mit látni. Próbálj ki egy extrém nagy kitakarást pl 100pixelt szélenként hogy lásd magad is.
    Tőlem vághatod is (crop) a zavarokat, de akkor a DVD kötött felbontásigénye miatt újra kell méretezned a képet, ami minőségromlás (zaj, váltottsor szerkezet sérülése).

    Tehát, ha pl 720x576-ban felveszel kitakarással a széleken akkor a fájlt nem kell átméretezned és küldheted a zajszűrőnek/váltottsormentesítőnek*/tömörítőnek, de ha vágsz, akkor a képméret megváltozik, tehát pl lesz belőle 710x566, amit vissza kell méretezned 720x576-ra ami elég felesleges képminőség romlást eredményez, ráadásul a váltottsor információ odaveszik. Avinál mindegy mekkora a felbontás, de a DVD-nél fix felbontási lehetőségek közül kell választani. Rajtad áll mit választassz.

    *opcionális

  • mikk2000

    őstag

    válasz bdfhz #875 üzenetére

    Kitakarás - fill, levágás - crop, ilyesmi neveken is fogod megtalálni ezt a funkciót.

  • mikk2000

    őstag

    válasz bdfhz #878 üzenetére

    Nem használom a VDUB-ot capture-re mivel frekire nem tud hangolni a tunerkártyámmal.
    Azért megnéztem most, de nem voltam tőle elragadtatva. A fill semmit nem csinál, ha beikszelem az "enable rgb filtering"-et, akkor meg a fill fordítva működik :)

    Ha a video preview, illetve a video/preview acc közül valamelyik be van kapcsolva, akor rögtön látod a szűrők hatását, ahogy az a súgójában le is van írva.

  • mikk2000

    őstag

    válasz Lntos #882 üzenetére

    Az tőled függ, te döntöd el hogy milyen tömörítőt használsz és azt milyen beállításokkal.

    Az előző kérdésedre; én nem tudok jó szívvel mit ajánlani, de a többiek simán, ha visszaolvasol akkor találsz tippeket.

  • mikk2000

    őstag

    válasz sortied #889 üzenetére

    Ha egyáltalán nem talál csatornát, az érdekes. Ahhoz a szoftverhez nem volt szerencsém, de általában lényeges hogy helyesen legyen beállítva

    1. a bejövő adat forrása (antenna, kábel)
    2. a tv rendszer (nálunk PAL)
    3. az ország kódja, ami antennánál nekem a lengyelek kódjával lesz megegyező, ami 48, persze lehet próbát tenni 36-al is. Kábelnél megint más azt meg nem mondom mi.

    A következő lehetőség a frekvenciára való keresés, ami persze jóval tovább tart, de mindent megtalál, nem tudom az a szoftver tud-e olyat. A frekire való keresés előnye hogy akkor finomhangolni is lehet, ami nem lényegtelen, főleg ha a zavarok között nem találja meg az esetleg gyengébben adó csatornát, ekkor manuálisan kell ráhangolnod.

  • mikk2000

    őstag

    válasz sortied #891 üzenetére

    A hangot elég nehéz előcsalni sokszor legalábbis először találkozva egy programmal, néha elmebeteg helyen lehet beállítani, pl nekem az egyiknél a "crossbar" címszó alatt. :) Tehát nem rögtön feladni, de tény hogy érdemes több progit kipróbálni. Ha a csatornák szabványosan bejönnek szépen országkódra (ld előző hsz-em) akkor a virtualvcr szerintem verhetetlen, ha frekire kell hangolni, akkor meg az iuvcr-t javaslom, na itt van az emlegetett "crossbar", de legalább ki tudom vele választani a megfelelő hangtípust.

  • mikk2000

    őstag

    válasz vancha2 #895 üzenetére

    Ezek a tömörítők mind úgy működnek hogy blokkokban tárolnak, tehát kulcskocka és utána a változások majd megint. A szerkesztő programok viszont kulcskockánál vágnak, nagyítóval kell keresni olyat, amelyik nem. mpeg1 eleve kiesik ha jó minőséget akarsz, mpeg2 jó minőség-et ad de marha nagy a méretigénye legalábbis mpeg4-hez képest, mpeg4-ek közül szerintem az xvid ad szebb képet de annak a kodekjében nincs zajcsökkentő eleve mint a divx-ben, tehát azt külön kell megoldanod.

    Ha azt akarod hogy a rögzített anyag könnyedén vágható legyen, akkor nem változás eltárolás alapú kodekre van szükséged, tehát pl valamilyen mjpeg-re (minden képkocka kulcskocka), vagy inkább veszteségmentesre.

    #862 onnan hogy "Nagyon jó képminőséget tv adásból eléri röviden".

  • mikk2000

    őstag

    Kábelre az is jellemző hogy túlvezérlik. Első körben valami csillapítótaggal próbálkoznék inkább :) De mégis legeslegelőször pontosan azt a dugót dugnám a tunerbe, ami magába a tv-be megy. Csatlakozások előtt mindennemű eszközt ki kell kapcsolni azt remélem tudod, és ha nincs füldhurok-leválasztód, akkor bármelyik csatlakoztatott eszközöd tönkremehet, lehet már tönkre is ment.

  • mikk2000

    őstag

    válasz vancha2 #919 üzenetére

    Azért lényeges az hogy NTSC, mert akkor a felvételi opcióknál is azt kell majd beállítanod.
    Ennek oka az fps /felbontás eltérés. Persze NTSC-t nem tudó tv-n az anyag fekete-fehérben lesz látható.
    A linken amit adtál azt írják a kártyádnál hogy
    1 MiniDIN9-pin connector for video and audio input
    Tehát elvileg tud audiót fogadni maga a kártya is (...), ha ezt a saját programjával nem tudod megtenni akkor gond van (hardveres), nézegesd meg jobban a program beállításait; biztos hogy van megadási lehetősége annak hogy honnan jön a hang felvételre, illetve legalább egyszer olvasd végig a manuált, mert biztos szóba kerül ez. Nem baj ha nem értessz mindent, vannak képek. Ha nincs meg a manuál semmi gond mert letölthető arról a linkről amit adtál. Bekötni gondolom jól kötötted be a hangot mivel a tv-n szólt, piros/fekete, piros/fehér stb szokott lenni a hang.
    Ha mást nem is, de a hangot kötheted a hangkártya vonali bemenetére is közvetlenül (line in), annál biztos hogy lesz hang, és szerintem a tv kártya programjánál ki is tudod választatni hangbemenetnek, azaz rögzíteni is tudod.
    Linuxosokat kérdezz :)
    Mjpeg arra jó, hogy a rögzített anyagot mindenféle hókusz-pókusz nélkül frame pontosan meg tudod vágni (csak I framek). Minőség szempontjából nem garantál semmit, jobb valamilyen veszteségmentes, mjpegnél a minőség olyan lesz amilyen tömörítési erősséget beállítassz neki, jó minőség esetén nagyon nagy helyigénye lesz, és külön vinyót igényel majd, mert bár mondjuk 10MB/s nem olyan nagy átviteli sebesség, de ha elindítassz egy programot akkor a fej elkezd pozicionálni és hát... :)
    Ha tud aviba menteni a kártya, akkor a felhasználható kodekek között ott lesz az általad feltelepített mjpeg kodek is (mint pl. az xvid/divx ami fenn van neked). Ha trialt raksz fel akkor vagy vízjelet tesz rá vagy idólimites lesz.
    Szerintem olvasd el a tv kártyád manuálját.
    Egyébként a "gyári" kezelőprogramok nem feltétlenül jók, lehet hogy más programmal fogsz tudni majd megfelelő minőségben rögzíteni.
    Az ilyen videóról való tv-kártyás rögzítés amúgy sem egyszerű feladat (nekem mondjuk még az életben nem volt ár szükségem de rengeteg panaszt hallottam ezzel kapcsolatban), de majd azok segítenek akik azt állítják hogy nem gond, és itt vannak jó páran. Átadom a szót másnak, mégiscsak előszilveszter van vagy mifene, hol az a jófajta rizling? :)

    [ Szerkesztve ]

  • mikk2000

    őstag

    válasz vancha2 #922 üzenetére

    Elárulatnád hogy hogyan sikerült hangot csinálnod, illetve miben hibáztál, mert így lesz kerek a történet, vagy feleslegesen koptattuk a szánkat hukk?

  • mikk2000

    őstag

    válasz vancha2 #926 üzenetére

    Ezek szerint ki se próbáltad még a tunert mint tunert? Feltételezhettem hogy a tuner hangja hallható ha tv adásokat tudtál nézni/hallgatni :) Az enyémen is kábellel kell eljuttatni a hangot a hangkártyához, különben tényleg nincsen hang.

  • mikk2000

    őstag

    válasz vancha2 #928 üzenetére

    Nem mindegy, mert ha nem tudod pontosan hogy oldottál meg valamit, akkor legközelebb megint belefuthatsz :) De a java még csak most jön...

Új hozzászólás Aktív témák