Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #2052 üzenetére

    Kis kiegészítés: ha zene digitalizálása is cél, ahogy, Gábor, korábbi üzenetedből olvasom, esetleg érdemes olyan hangkártyát venni, aminél a Frequency response érték a standard 20Hz-20kHz tartománynál nagyobb (saját esetemben a Behringer UM2-nél 10Hz-30kHz, és a Superlux fülesem is ugyanezt tudja), ezenkívül a Supported sample rates-nél is többfélét tud, legalább max. 48kHz, de lehet ennél több, meg vannak a bit értékek is, abból is lehet akár 96bit. A gyártó oldaláról letölthető adatlapban általában benne szokott lenni.
    Egyébként nekem egy zenéléssel foglalkozó ismerősöm azt mondta, hogy ne számítástechnikai, hanem hangszeres webshopból (pl. Muziker) rendeljek hangkártyát, mert azoknak általában sokkal jobb a pc-s márkákhoz képest a hangminősége.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabor79b

    csendes tag

    válasz jeffo #2053 üzenetére

    Köszönöm az értékes hozzászólásodat! Közben tovább görgettem magamban a hangkártya vásárlás kérdést, és oda jutottam, hogy érdemes lenne egy optikai bemenettel rendelkező vasat venni. Mivel leginkább laser lemezeket digitalizálok, a lejátszó pedig rendelkezik optikai kimenettel. Ebben sincs tapasztalatom, de elvileg a legjobb minőséget adná. A digitalizáló kártya szoftverében nem tudtam beállítani az alaplapi hangkártyát alapértelmezett bejövő hangnak. Csak a sajátját szereti. Ez talán megváltozna egy külön hangkártya esetében, de ha nem akkor külön rögzíteném a hangot, aztán később betenném a videó alá. Legalábbis ez a terv. Ehhez a creative sb Z kártyát néztem ki. Megneztem a muzikert wow! Az RME HDSPe OptoX jó lenne, de nekem túl drága... 115k :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák