Új hozzászólás Aktív témák

  • LR621W

    csendes tag

    válasz chgergo #638 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a normális hangvételű válaszodat!

    Nézd, állványról készült előadások vannak fölvéve, száz fölötti a kazettaszám és Internet a végcél. Ráadásul folyamatosnak ígérkezik az utánpótlás. Kb havi 30-35 darab. Nyilván keresem a legjobb, leggazdaságosabb megoldást. Egyébként nincs különösebb minőségi megfontolás, csak az, hogy az előadót is lehessen látni, ne csak egy sima MP3-as hangfájl legyen, (de a paramétereket nem én választottam, azokat kaptam). Szóval amit írtál az nem éppen erre az esetre igaz. Viszont a nagy átlag számára igaz lehet. Láttam életemben elég amatőr videót aminél az ember öt másodperc múlva tengeribetegnek érzi magát, úgy kaszál a szerencsétlen a kamerával. Azoknál a felvételeknél igazad is lehet, de azokat meg amúgy sincs értelme archiválni...

    Ja és majd elfelejtem, a lényeget. Egy lépésben egyáltalán nem tudtam még megoldani a feladatot a kívánt paraméterekkel, körbevágással. Vagy van kép és nincs hang, vagy van hang, de a képet nem lehet körbevágni, illetve nem lehet 640X480-as deinterlecel-t formátumot kiválasztani, csak kisebbet. Háromszáz fölötti célprogramot (gyakorlatilag az Interneten elérhető összes ilyet) letöltöttem és ''szolgai módon'' leellenőriztem. Találtam egészen jókat is. Ezeket korábban be is linkeltem ide. Gondoltam segítek vele másoknak, akiknek megfelelhet.

    A legegyszerűbb a Virtualdub-os capture lenne, de csak DV-kivitelnél van hang, XviD-nél sajnos nincs, mert ott forrásnak csak hangkártyát lehet kiválasztani. Nyilvánvalóan meg tudná tenni a szükséges váltóztatásokat a fejlesztő, de odáig nem mentem el, hogy levelet írjak neki. Márcsak azért sem, mert lehet, hogy én vagyok csak a béna, valamit elnézek, vagy valami hardver-driver ütközés miatt nem tudok előre lépni a dologban. Ezért kértem itt és a HWSW-n segítséget, de (tisztelet a kivételnek) csak lehülyézést, anyázást kaptam segítség helyett. Ez van. Én is gazdagabb lettem egy tapasztalattal. Nem olyan ma-már a segítőkészség mint régebben. Sajnos eldurvult az internet. Ez általános tendencia. Nem gondoltam, hogy a szakmai fórumokra is begyűrűzik...

Új hozzászólás Aktív témák