Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Yeffy #4512 üzenetére

    A FiiO BTR3/BTR3K jó cucc, vannak róla tesztek, keress rá. Például itt egy: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • -NoVa-

    őstag

    válasz Yeffy #4512 üzenetére

    FélOff válasz bővebben, mert akad egy pár, és elfér némi visszakereshető hivatkozható info róluk ide. Balról jobbra, FiiO BTR3, FiiO BTR5, Radsone EarStudio ES100, centis rácsozású alapon, hogy a méretet kb jól érzékeltessem:

    A BTR3 és az ES100 rendelkezik beépített csiptetővel, a BTR5-höz pedig csiptetős plexi tartó van, de azzal a már eleve nagyobb mérete még egy kicsit nő, ezért azt inkább zenére használom, a BTR3-at pedig inkább meetingekre. A 2 FiiO USB-C, az ES100 MiniUSB. Utóbbi árban és minőségben kb a kettő FiiO között félúton, valamivel talán a BTR3k fölött.
    A BTR3 csak 3.5mm jack kimenettel rendelkezik, a másik kettőn van 2.5mm balanced is, komolyabb erősítésigényű cuccokhoz. Az két FiiO fém és üveg, az ES100 műanyagházas, cserébe annak van a legjobb BT hatótávja. Mindben van beépített, jó minőségű mikrofon, és kezelik a mikrofonos füleseket is, úgyhogy sokféleképpen alkalmasak telefonálásra, meetingre. Akkuból 8+ órát simán kibír mindhárom.
    Kommunikációra egy earbudot érdemes beszerezni, az nem izolál, in-ear cuccokkal sokan kiabálnak, mert nem hallják vissza a saját hangjukat.

    USB DAC-ként is működnek külső hangkártyaként, de a mikrofonjuk csak BT-n érhető el.
    Zenére a BTR3 nem jobb, mint egy felsőbb kategóriás telefon saját jack kimenete (a 3k már előrelépés), a másik kettő lényegesen komolyabb tudású bigyó. Az ES100 a hardwares EQ miatt érdekes, a BTR5 meg a 2 párhuzamosan szinkronban hajtott ESS SABRE DAC miatt, ennyire piciben nem nagyon van ilyen hangminőségű alternatíva. 32bit 384kHz DSD256, csupa ritkán használt extrém méretű formátum, úgyhogy bőven van benne tartalék egy átlag mindennapi Spotify HD streamen felül.

    Mindhárom tudja az összes lényeges protokollt az AptX HD-től az LDAC-ig, teszik a dolgukat, bármelyiket tudom ajánlani fél-vezetéknélküli megoldásnak.

  • f4lcon

    őstag

    válasz Yeffy #4512 üzenetére

    nekem is van egy sima BTR3-am és egy ES100-am, én a BTR-t használom, mert prémium érzete van, jobb érzés ránézni, kézbe venni, és nem _annyival_ gyengébb az ES100-nál, hogy észre vegyem
    hangra jobb egy hajszállal az ES100 ugyan, de a műanyag ház lekopott, egy év után már olyan volt mintha a kutya szájából szedtem volna ki
    a sok beállítható bizbaszt benne meg soha nem állítgattam, out-of-the-box használtam eddig is

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Új hozzászólás Aktív témák