Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hajbel

    addikt

    válasz minek?:S #129 üzenetére

    Nem sajnos, nekem tws-ek előtt Soundmagic E10 BT volt és rendkívül kényelmetlen volt, hogy mindig össze kellett hajtanom mielőtt elraktam a tokjába, mivel attól féltem, hogy megtörik a kábel, mint eddig minden fülesemnél. Sokkal kényelmesebb zsebből előkapni a töltőbölcsőt és azzal a két mozdulattal, amivel kiveszed a füledből eltenni a TWS-t. Ha mindenképp kompakt méret kell, érdemes ezekre vetni egy pillantást. Ez a legkisebb töltőbölcsővel megáldott TWS, amivel dolgom volt, eléggé basszuskiemelt, ennek is nagyon kompakt a tokja, inkább hosszúkás, kiegyenlítettebb hangképpel. Mindkettő jobb a QCY-nál, viszont drágábbak is. Szerintem megérik a felárat.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • -NoVa-

    őstag

    válasz minek?:S #129 üzenetére

    Látszólag eléggé törik a kábel a neckband tövében, nem jósolok hosszú élettartamot neki.

    Amúgy saját jópár év tapasztalatai:
    - Samsung Level U neckband: futás közben idővel elfordul a nyakban, és kihúzza a fülemből magát, igazgatni kellett. A sós izzadtság kikezdte a gumiszerű borítást, és lebomlott, kuka az egész.

    - Tetszőleges futásra valónak mondott BT fülesek (Huawei AM61, SoundMagic E10BT, egyéb kínai izék): Onnantól, hogy lóg a kábelen egy akku, és/vagy mikrofon + gomb, szar az egész. Azt hallod, hogy rángatja a kábelt futáskor, és rángatja is, tehát idővel a forrasztásból is kitépi magát. Talán a Huawei a legtartósabb ezek közül, annak semmi baja, de nem használtam sokat, mert a hangja még a SoundMagicnél is szarabb.
    Fél füles használatnál le lehet lógatni kényelmesen, és elvan az ember nyakában akkor is, ha épp nem hallgatok zenét, de pl a Huawei-t egy parkolóban találtam a földön, egy kínaira meg rácsaptam az autó ajtaját, mert kilógott a kabátzsebemből, szóval nem életbiztosítás a kábel.

    - TWS: Kipróbáltam pár BlitzWolf-ot, azt kaptam tőlük, amiért fizettem. Működnek, de nem emberre tervezték. Futás közben a teljesen izoláló szilikondugók miatt a saját pulzus dobolása lesz a leghangosabb. Igazából annyira generikus dolog ez, hogy bármelyik kínai olcsóra lehet mondani. Működnek, csak minek.
    - TWS, ami bevált:
    Samsung Buds: Nem izolált teljesen, helyette még sharkfinnel támaszkodik a fülben. Érintőfelülettel hangerőállítás + szám léptetés, telefon felvétel/letevés működik. Mivel nem csak a hallójáratba kapaszkodik, ezért az érintőfelület használata nem jár extrém fülben dobolással, kényelmes benne párnán oldalra feküdni, stb. Extrém hosszú akkuidő, még épphogy kényelmesen zsebrevágható méretű tok. A tok sajnos nem tartja napokig jól a töltését. Hangminőségben remek. A mikrofonja is használható marad zajosabb utcán is, ha jó irányba áll a füledben.
    Apple AirPods: Egyáltalán nem izolál, és ronda. Cserébe telefonáláskor a legjobb hangminőséget adja, futásnál nem dobol a saját pulzusod vissza, meg a lépéseid, és még a hangminősége is egész jó. Sokat metrózóknak, zajos környezetben nem ajánlom, és az akkuideje is gyengébb, drága is, viszont ez az egyetlen, aminek a tokja már tényleg semennyire nem zavar zsebben, picike és lapos. Még mindig nagyon drága.

    Összefoglalva kábelt felejtsük el, csak a baj van vele. TWS-ből meg ne a legaljáról meríts, mert ha már némi használati értéket meg minőségibb akkut is kapsz, azt nem feltétlenül 30$-ért vágják hozzád. Soundcore Anker Liberty bármelyiket, Samsung Buds-t inkább, ezek alatt minden erős kompromisszum.

Új hozzászólás Aktív témák