Új hozzászólás Aktív témák

  • bubtor

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kellemetlen élményt szeretnék megosztani veletek, egyben kíváncsi is vagyok a véleményetekre és a ti tapasztalataitokra.

    Júliusban vettem egy Sennheiser RS145 vezetéknélküli fejhallgatót, abban a reményben, hogy majd kényelmesen, jó minőségben tudok filmet nézni/zenét hallgatni az ágyból, nem zavarva a barátnőmet az alvásban. Már nagyon vártam, hogy kipróbálhassam, nehezen is vártam ki az első kötelező aksi töltést, de sikerült :). Első benyomásra nagyon pöpecnek tűnt a dolog: kényelmes, jó a hangzása, igazából szinte észrevehetetlen alapzajjal (sistergés) rendelkezik. Néhány napig kb. napi 2 órát használtam, kipróbáltam sokféle zenét, hangzást. Alapvetően az adóval egy helyiségben használtam, kicsi a lakás :) Nagyon meg voltam vele elégedve.

    Egyik este azonban a fejemen a készülékkel kibattyogtam a konyhába, hogy a hűtőből kivegyek valamit. Ahogy a fejes takarásba került a hűtő által, egy fémes zúgó/búgó/gerjedő hangra lettem figyelmes, akkor először. Ekkor az adó és a fejes között kb 2 m távolság volt, és a hűtő ajtaján kívül gyakorlatilag nem takarta semmi az adótól (amerikai konyha). Gondoltam semmi probléma nincs, ez teljesen normális dolog, hiszen a fém ajtó biztos bezavart. Többször elhaladtam előtte és konstatáltam, hogy ezt bizony célszerű elkerülni a minőségi szórakozás érdekében. A problémám viszont ott folytatódott, hogy ettől a pillanattól kezdve gyakorlatilag a lakás bármely pontján (közel-távol az adótól) produkálja ezt a jelenséget, hol gyengébb, hol erősebb formában, valamikor egészen könnyen reprodukálható módon, máskor bárhogy próbálom előidézni, lehetetlen. Gondolom itt valójában csak arról volt szó, hogy innentől kezdve figyeltem csak ezt a jelenséget, valószínűleg kezdettől fogva így működött.

    Amiket kipróbáltam:
    - minden elektromos készüléket, ami zavarhat (tv, telefonok, wifi) áramtalanítottam
    - több hangforrást kipróbáltam (pc, mp3 lejátszó, tv)
    - mind a 3 sávot kipróbáltam, többször, a közelemben valószínűleg nincs másik adó, mert a vevő nem fog be semmit (fehér zaj), ha az adó egyébként ki van kapcsolva.
    - van egy kompressziós gomb is az adón, ki - be kapcsolgattam ezt is
    - adót áthelyeztem többször
    - hangforrás hangerejét változtattam
    - vezetékek mozgatása, hátha kontakthiba

    Mind hiába, olykor már azt hittem, hogy sikerült végleg megszabadulni a kínomtól, a jelenség sajnos továbbra is elő-előjött. Innentől már paranoiásként gyakorlatilag nem tudom élvezni a filmeket, mert állandóan hallom a hangot, néha már a filmben levő zajokat is annak vélem. Megszállottként variáltam a fenti 'teszt eseteket' és további érdekességekre lettem figyelmes. Az adón van egy led, ami akkor villog, ha a hangforrás túl gyenge (ekkor lassan) vagy túl erős (gyorsan). A valóságban ennél a példánynál ez a led teljesen kiszámíthatatlan módon variálja a nem villogást a lassú villogással, még teljesen egyenletes hangforrás esetében is - pedig a kipróbált hangforrások mindig megfelelő hangerőt biztosítottak (hangkártya, mp3 is 80% felett, több videot/zenét kipróbálva). Egy alkalommal a bekapcsolást jelző led is elaludt 1 másodpercre az adón, azóta ilyet nem tapasztaltam - gondolhatjátok, hogy mennyire reprodukálható a dolog.

    A LÉNYEG:
    Lévén, hogy garanciális termékről van szó, visszavittem a boltba. Zanzásítva, lényegretörően elmeséltem a fenti történetet, közölték, hogy melyik cég fogja bevizsgálni a készüléket. 1 hét után mehettem is érte, azt remélve, hogy javították/cserélik. Ehelyett közölték velem, hogy a leírt rendellenes működést 3 napi folyamatos tesztelés során nem tapasztalták, így abban az állapotban kapom vissza, amiben leadtam. Felháborodtam, de nem akartam a boltosokon kitölteni a mérgemet, a szervízesek helyett. Ha belegondoltok, azért az elég vicces, hogy a szervízben egy ember azzal tölt 3 napot, hogy a kedvenc slágereit hallgatja az ÉN fejesemen, valószínűleg az ÉN aksijaim élettartamát csökkentve és még jól bele is izzad...
    Hazavittem. Egy darabig azt hittem csoda történt és megjavult, de sajnos csak előjött újra és újra a gerjedő hang. Kétségbeesésemben hetekig rá sem néztem. Most azonban újra használnám, így ezúttal közvetlen a szervízbe megyek vele, hátha többet érek el. A fejleményekről írok majd.

    Köszi annak aki elolvasta, annak meg pláne, aki reagál!

Új hozzászólás Aktív témák